نقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

کتاب ماه در استکانت افتاد

اثر ستاره قره‌باغ‌نژاد

معرفی کتاب ماه در استکانت افتاد

کتاب ماه در استکانت افتاد نوشته‌ی ستاره قره‌باغ‌نژاد توسط انتشارات مهراندیش به چاپ رسیده است. ستاره قره‌باغ‌نژاد، تیرماه ۱۳۵۹، کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی است، زبان شاعرانه و درعین‌حال ساده‌ی داستان‌های او چشم‌انداز تازه‌ای را در مقابل خواننده باز می‌کند. این کتاب بزرگی روح انسان را در وجود مهربان مادربزرگی صبور به تصویر می‌کشد. داستان سفر این روح را در نسل‌های مختلف باز می‌خواند. با چشم‌هایی حساس و قدرتمند، انسان‌ها، حیوانات و گیاهان را لمس می‌کند و صدای بیم و امید، خشم و بخشش و عشق و نفرت را از درون اسرارآمیزشان می‌شنود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«دوتایی لبه‌ی تخت نشسته‌ایم و به آسمان چشم دوخته‌ایم. ما به ماه و او به ما نگاه می‌کند. لب و دهان ندارد. بدون چشم و ابرو. فقط یک قلب بزرگ سپید است. انگار گلوله‌های نوری که درونمان داریم، شب که می‌شود، از بدن‌هایمان بیرون می‌آیند، باهم یکی می‌شوند و از پنجره‌ی مامانی به آسمان پرواز می‌کنند. شاید برای همین است که آن‌قدر دوستش داریم.»

جهت مشاهده جزئیات بیشتر و خرید کتاب می‌توانید به سایت کتابفروشی کاواک مراجعه نمایید.

لینک کتاب : https://www.cavack.com/Item/26798

سارا بوریائی

دانشجوی مطالعات ترجمه در دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستم و گاهی مقالات کوتاه ترجمه میکنم، علاقه ی زیادی به مطالعه دارم و امیدوارم به زودی بتونم ترجمه ی یک رمان کوتاه رو شروع کنم.
۳+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن