داستان نوجواننقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

کتاب فرزندان خون و استخوان ( میراث اوریشا )

یک حماسی فانتزی جذاب

کتاب فرزندان خون و استخوان ( میراث اوریشا ) اثر تومی ادی امی در ژانر حماسی فانتزی( High Fantasy ) است. ژانر حماسی فانتزی یکی از جدیدترین و البته محبوب‌ترین ژانرهای امروزی است که در آن تلفیقی جذاب از حقیقت، افسانه و اسطوره وجود دارد.

کتاب فرزندان خون و استخوان اولین جلد از سری کتاب میراث اوریشا خواهد بود. کتابی با که با استقبال خوبی مواجه شد تا قطعا انگیزه تومی ادی امی برای انتشار نسخه‌های بعدی تقویت گردد. او ۲۶ ساله است و توانسته کتابی بنویسد که نه‌تنها گروه سنی نوجوان بلکه با هر گروه سنی ارتباط برقرار نماید. تومی تحصیل‌کرده‌ی ادبیات زبان انگلیسی از دانشگاه هاروارد است. او در رشته اسطوره‌شناسی هم تحصیل کرده است ورگه‌های این آگاهی در ساخت کاراکترهای داستان این کتاب کاملا مشهود است.

از جوایز و دستاوردهای کتاب فرزندان خون و استخوان ( میراث اوریشا ) می‌توان به این موارد اشاره کرد :

  • بهترین کتاب سال گودریدز ۲۰۱۸
  • برنده جایزه بوک بروز ۲۰۱۸
  • عضو پرفروش‌های نیویورک‌تایمز

اگر از علاقه‌مندان به ژانر حماسی فانتزی باشید از خواندن فرزندان خون و استخوان ( میراث اوریشا ) لذت خواهید برد.  داستان کتاب فرزندان خون و استخوان در سرزمینی خیالی با نام اوریشا اتفاق می‌افتد. سرزمینی که روزگاری در آن افسانه و جادو بخشی از زندگی روزانه بود. سرزمینی که در آن جادوگران بر تمامی قدرت‌های طبیعی تسلط داشته و حتی با دنیای مردگان نیز در ارتباط بودند.

روزگار با تصمیم پادشاه بر قتل و عام جادوگران اما برمی‌گردد و تمامی آن‌ها کشته می‌شوند و جادو نیز در این سرزمین از میان می‌رود. قهرمان داستان دختری است بانام زالی که مادر او نیز در میان جادوگران به قتل رسیده است. سیر داستان و عزم زالی برای زنده کردن دوباره افسانه در سرزمین اوریشا درام داستان کتاب فرزندان خون و استخوان را بر عهده دارد. تصویرسازی‌های کتاب در خلق سرزمینی خیالی و جذاب، عالی و روند داستان گیرا و پرحادثه است.

بخشی از کتاب فرزندان خون و استخوان ( میراث اوریشا )

« ما را له کردید تا سلطنت خود را روی خون و استخوانمان بسازید. اشتباه شما، زنده نگه‌داشتن ما نبود، بلکه این بود که فکر کردید ما هیچ‌وقت با شما نخواهیم جنگید. » « هرروز آرزو می‌کنم کاش ماما زنده بود اما در این لحظه بیشتر از همیشه. آرزو می‌کنم کاش جادویی که در رگ‌هایش جاری بود، در من هم جریان داشت. آرزو می‌کنم کاش می‌توانستم بابا و زین را زنده نگه‌دارم. »

اگر علاقه‌مند به ژانر فانتزی حماسی هستید، می‌توانید به‌وسیله‌ی ابزار کاربردی ما در وبگاه کاواک، هر کتابی را که دوست دارید به‌گونه‌ای متفاوت بیابید. کاواک گراف نه‌تنها ابزاری است جذاب برای یافتن کتاب موردعلاقه‌تان، بلکه دنیایی از کتاب‌های مشابه را هم به شما پیشنهاد می‌کند.

خرید کتاب از سایت کاواک

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

بستن