داستان نوجواننقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

کتاب دختر خاکستر و هیولای زغالی

نوشته‌ی ‌جاناتان آکسیپر

کتاب دختر خاکستر و هیولای زغالی داستانی است زیبا برای گروه نوجوانان. این رمان نوشته‌ی ‌جاناتان آکسیپر نویسنده‌ی خلاق و محبوب این ژانر است. داستان کتاب دختر خاکستر و هیولای زغالی با نجات یافتن دودکش پاک‌کنی آغاز می‌شود که خسته از زندگی و رنج‌های آن، قصد دارد خود را در رودخانه غرق کند. این معجزه با صدای گریه‌ی نوزادی که در آن اطراف رها شده بود، اتفاق می‌افتد و دودکش پاک‌کن تا سال‌ها همچون یک موهبت الهی از این کودک نگهداری می‌کند. روی دیگر داستان کتاب دختر خاکستر و هیولای زغالی اما از جایی آغاز می‌شود که ” نن ” نوزاد کنار رودخانه ناگاه از خواب بیدار شده و دیگر خبری از دودکش پاک‌کن نیست. نن دوران سختی را آغاز می‌کند؛ اما گویی او تنها نیست و تکه زغالی که کنار او است، جان گرفته و از او محافظت می‌کند.

‌جاناتان آکسیپر در کتاب دختر خاکستر و هیولای زغالی قدرت باور، امید و عشق به زندگی را در تصویر زیبای جان گرفتن یک تکه زغال به ما نشان می‌دهد. زغالی که باور به آن حتی نن کوچک را بارها از مرگ نجات می‌دهد. نن پس از غیب شدن دودکش پاک‌کن، همچنان کاری به جز لوله نوردی بلد نیست و زندگی او با رفتارهای بی‌رحمانه‌ی صاحب کارش یعنی کراد سخت‌تر هم شده است. داستان کتاب ‌جاناتان آکسیپر سرشار از تخیل و زیبایی‌ها و شیرینی دنیای نوجوانان است. کتابی که می‌تواند دوباره به ما عشق به زندگی و معجزه‌ی باور داشتن به آن را نشان دهد.

این کتاب توسط انتشارات پرتقال و با ترجمه محمدرضا شکاریان منتشر شده است که می‌توانید به راحتی آن را  از سایت کتابفروشی کاواک خریداری نمایید. اگر علاقه‌مند به کتاب‌های داستان نوجوان هستید، می‌توانید به‌وسیله‌ی ابزار کاربردی ما در سایت کاواک، هر کتابی را که دوست دارید به‌گونه‌ای متفاوت بیابید. کاواک‌گراف نه‌تنها ابزاری است جذاب برای یافتن کتاب موردعلاقه‌تان، بلکه دنیایی از کتاب‌های مشابه را هم به شما پیشنهاد می‌کند.

هانی آی

ما یک زوج زندگی و کار هستیم که هرکدام توانایی‌ها داریم. ما تحصیل‌کرده‌ی هنرهای تجسمی و IT هستیم و تقریبا ۱۳ ساله در محیط اینترنت فعالیت‌های مختلفی در زمینه طراحی گرافیک، تولید محتوا و تبلیغات داریم. « هانی آی » نامی است که برای برند خودمان انتخاب کردیم و از طریق این برند تلاش می‌کنیم محتوایی ارزشمند ازنظر نوشتاری و بصری، به محیط وب فارسی ارائه بدیم.
۳+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن