داستان کودکروان‌شناسینقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

کتاب داستان امید و اتیسم

تألیف مهری پورحیدر

کتاب داستان امید و اتیسم,

تألیف مهری پورحیدر,

کتاب داستان امید و اتیسم، تألیف مهری پورحیدر، دانشجوی دکتری روان‌شناسی کودکان با تجربه‌ی کار بالینی در زمینه‌ی اتیسم با تصویرگری هاجر مرادی، کارشناس تصویرگری کتاب‌های کودک و نوجوان داستانی مصور و کودکانه با موضوع اختلالات طیف اتیسم در زمینه‌ی ویژگی‌های رفتاری و آموزشی کودکان دارای اختلال اتیسم می‌باشد.

به طور دقیق اتیسم یا درخودماندگی، نوعی اختلال عصب رشدی دوره‌ی کودکی است که با تأخیر در کلام و گفتار غیرطبیعی و رفتارهای تکراری و نقص در روابط اجتماعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال معمولاً تا قبل از سی‌ماهگی بروز می‌کند که علّت اصلی آن ناشناخته است. ‌ شیوع اختلالات طیف اتیسم در سطح جهانی یک درصد می‌باشد که شیوع در ایران نیز به آمار جهانی نزدیک می‌باشد و از هر صد تولد یک کودک مبتلا به اختلال طیف اتیسم است. اختلال اتیسم در پسران شایع‌تر از دختران بوده ولی شدت اختلال در دختران مبتلا بیشتر می‌باشد. وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اختلال اتیسم ندارد.

اختلال اتیسم

 اختلال اتیسم بر روند رشد طبیعی مغز کودک در حیطه‌ی تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اختلال اتیسم، در ارتباطات کلامی و غیرکلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، نارسایی‌هایی دارند. اختلال اتیسم، باعث ایجاد تفاوت‌هایی در برقراری ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای افرادِ این طیف ایجاد می‌کند.

کتاب داستان امید و اتیسم با داستانی کوتاه و ادبیاتی ساده و قابل فهم به معرفی این اختلال به کودکان و افراد در ارتباط با این‌کودکان می‌پردازد و روش‌های آموزشی این کودکان را تا حدودی معرفی می‌کند.

داستان این کتاب درباره‌ی پسری به نام امید است که دچار اختلال اتیسم می‌باشد و نویسنده‌ی کتاب سعی نموده است رفتارها و روحیات امید را به خواننده منتقل کند این کتاب به خوبی حالات کودکان اتیسم را بیان می‌کند، کودکان اتیسم نیز همانند دیگر کودکان دارای روحیه‌ی لطیف کودکانه می‌باشند اما این بیماری بر روی ارتباط این کودکان با دنیای اطراف اختلال به وجود می‌آورد.

در بخشی از کتاب داستان امید و اتیسم می‌خوانیم:

«کلاً امید کارهای تکراری زیاد انجام می‌دهد. مثلاً یک جمله را چند بار تکرار می‌کند، گاهی هیجان‌زده می‌شود و دست‌هایش را جلوی صورتش تکان تکان می‌دهد و جیغ می‌زند، می‌خندد یا گریه می‌کند، یا حتی ممکن است به خودش آسیب برساند؛ اما با کاردرمانی جسمی-حسی، گفتاردرمانی و بازی‌درمانی و خیلی کارهای دیگر که هر روز انجامشان می‌دهد، بهتر و بهتر می‌شود».

تاکنون در وبگاه کاواک کتاب‌های بسیاری در شاخه‌های گوناگونی همچون، روان‌شناسی، ادبیات، تاریخ، کودک، فلسفه، هنر و… عرضه‌ شده است و تقریباً می‌توان گفت، در شاخه‌ی روانشناسی کتاب‌های مفیدی به چاپ می‌رسد که در حال حاضر یکی از بهترین‌ها در زمینه‌ی روانشناسی کودک، کتاب داستان امید و اتیسم، تألیف مهری پورحیدر می‌باشد که به صورت رایگان بر روی وبگاه کاواک قرار دارد، این کتاب دارای ۳۶ صفحه و با فرمت pdf قابل دانلود است؛ می‌توانید هم اکنون این کتاب آموزنده را به صورت رایگان دانلود نمایید ظو از خواندنش لذت ببرید.

دانلود pdf کتاب داستان امید و اتیسم

۴+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن