داستان کودکداستان نوجواننقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

کتاب خانه درختی ۱۰۴ طبقه

اندی گریفیتس-تری دنتون

کتاب خانه درختی ۱۰۴ طبقه,

همواره برای کودکان کتاب‌های داستانی و کودکانه با طراحی‌های خاص و رنگی مناسب‌تر است زیرا این نوع کتاب‌ها جذابیت‌های بیشتری دارند و نه‌ تنها کودکان به کتابخوانی علاقه‌مند می‌شوند بلکه این داستان‌ها برایشان سرگرم‌کننده و جالب نیز خواهد بود. در حال حاضر یکی از بهترین ناشران کتاب کودک نشر هوپا می‌باشد، نشر هوپا همواره بهترین و جذاب‌ترین کتاب‌های کودکانه در سراسر دنیا را به زبان فارسی و با طراحی‌های گرافیکی خیلی جذاب به چاپ می‌رساند،خانه درختی ۱۰۴ طبقه هشتمین و جدیدترین جلد از سری کتاب‌های خانه‌ی درختی است که نشر هوپا منتشر نموده و هم‌اکنون بر روی وبگاه کاواک قرار دارد.

سری داستان‌های خانه‌ی درختی برای کودکان ماجراجو و شیطون بهترین انتخاب است که در هر طبقه اتفاقاتی خنده‌دار و شیطنت‌آمیز رخ می‌دهد، البته تصویر نیز در کنار متن کتاب بر جذابیت داستان افزوده و کودک با‌ خواندن این کتاب وارد دنیایی پر از شگفتی می‌شود و مدام با خلاقیت‌های داستان همراه می‌شود. این کتاب نه تنها برای کودکان بلکه برای پدر و مادرها نیز جالب و خواندنی است. داستان اصلی کتاب درباره‌ی ماجراهای دو کودک به اسم‌ اندی و تری است، ماجراهای این دو کودک در طبقه‌دارترین خانه‌ درختی دنیا باعث شده‌ است که مجموعه‌ای پر از دیوانه‌بازی و تصاویر بامزه شکل بگیرد که حسابی مخاطب را به خنده می‌اندازد.

در گزیدهای از کتاب میخوانیم :

اندی می‌گوید: «من هم همین‌طور. شرط می‌بندم الان خیلی باهوش‌تر از تواَم!» تری می‌گوید: «حرفش رو هم نزن! من یه میلیارد میلیون برابر باهوش‌ترتر از توام!» اندی می‌گوید: «عمراً! چون من یه تریلیارد میلیارد میلیون برابر باهوش‌ترتر از توام!» تری می‌گوید: «نه‌خیر. نیستی! من یه ییلیون زیلیون و یلیون تریلیون… (خمیازه) اسپیلیون کوییلیون فریلیون… (خمیازه، خمیازه) بیلیون میلیون… (خمیازه، خمیازه، خمیازه) خریلیپونففففففففففففف…» آلیس می‌گوید: «نگاه! تری وسط حرف‌ زدن خوابش برد!» آلبرت می‌گوید: «اندی هم … .

موضوع اصلی مجموعه‌ی خانه درختی درباره‌ی دو پسر به نام‌های اندی و تری می‌باشد به‌طوری‌که در واقع اسم شخصیت‌های اصلی همان اسم نویسنده و تصویرگر کتاب است، این کتاب را اندی گریفیتس نوشته و تری دنتون آن را تصویرگری نموده و در داستان کتاب نیز اندی می‌نویسد و تری نقاشی می‌کشد و هر دو در یک خانه‌ی درختی عجیب که هر دفعه طبقات آن زیادتر می‌شود زندگی می‌کنند ،آن‌ها یک دوست به نام جیل دارند که با حیوانات زیادی زندگی می‌کند و  ناشری به نام غول دماغ دارند که اگر خیلی عصبانی شود دماغش می‌ترکد آن‌ها از سبزیجات متنفرند و مارشمالو دوست دارند.

جلد اول این مجموعه در سال ۲۰۱۱ منتشر شد و پس از موفقیت‌های فراوان سایر جلدهای آن در سال‌های بعد نوشته و به چاپ رسید. خانه درختی ۲۶ طبقه، خانه درختی ۳۹ طبقه، خانه درختی ۵۲ طبقه، خانه درختی ۶۵ طبقه، خانه درختی ۷۲ طبقه، خانه درختی ۹۱ طبقه سایر جلدهای منتشر شده است. جدیدترین جلد این مجموعه «خانه درختی ۱۰۴ طبقه» توسط آنیتا یارمحمدی به فارسی ترجمه گردیده و در حال حاضر بر روی وبگاه کاواک به صورت اینترنتی توزیع شده است حتما برای کودکان خود این کتاب جالب و خنده‌دار را تهیه نمایید و با آن‌ها از خواندنش لذت ببرید.

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن