داستان کودکداستان نوجواننقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

کتاب جودی دمدمی

مجموعه کتاب‌های جودی دمدمی

کتاب جودی دمدمی

جودی دمدمی نوشته مگان مک‌دونالد نویسنده‌ی آمریکایی است. این کتاب مجموعه‌ی چند ‌قسمتی است: به نام‌های جودی دنیا را نجات می‌دهد، جودی مشهور می‌شود، جودی دکتر می‌شود، جودی آینده را پیش‌گویی می‌کند، جودی انجمن مخفی تشکیل می‌دهد و…

مگان مک‌دونالد نویسنده‌ی کتاب، افتخارات و جوایز بسیاری را کسب کرده است. او درباره‌ی این کتاب می‌نویسد: گاهی فکر می‌کنم جودی دمدمی خودم هستم. بی‌شک، خودم هم مثل جودی، دمدمی هستم. جودی همیشه نظرش را می‌گوید و حرف دلش را می‌زند و من از این کارش خوشم می‌آید؛ اما حرف دل را زدن، همیشه کار آسانی نیست.

درباره‌ی نویسنده

مگان در خانواده‌ای پرجمعیت در پیتربورگ واقع در پنسیلوانیا به دنیا آمد. او پنجمین و کوچک‌ترین دختر خانواده بود. در کودکی به علت لکنت زبان در یادداشتی که مادرش به او پیشنهاد کرده بود هر آنچه را که می‌خواست می‌نوشت و این یادداشت‌نگاری‌ها، هنر نوشتن و نویسندگی را در او تقویت می‌کرد. او اولین نوشته‌اش را در سن ده‌سالگی در روزنامه‌ی مدرسه‌اش منتشر کردوپس از آن کتاب‌های متعددی درزمینه‌ی کودک نوشت که به گفته‌ی خود، آن را از خاطرات کودکی خود الهام گرفته بود. ازجمله این کتاب‌ها جودی دمدمی است که به حالت‌های شاد و غمگین، پرشور و نشاط، کنجکاوی و ماجراجویی خود در دوران کودکی بازمی‌گردد.

جودی در این کتاب به حمایت از حیوانات و محیط‌زیست می‌پردازد، انجمن مخفی تشکیل می‌دهد و قواعد را می‌شکند. برای درمان دنیا در مسابقه شرکت می‌کند و تقدیرنامه دریافت می‌کند، بطری‌های یک‌بارمصرف را جمع می‌کند و صد درخت جدید را با کمک دوستانش در جنگل‌های استوایی می‌کارد، با نجات عروسک‌های شکسته به آن‌ها حیات دوباره‌ای می‌بخشد، عروسک‌ها را به بخش کودکان بیمارستان اهدا می‌کند و با این عمل مشهور می‌شود.

با انگشتر حال نمای نقره‌ای، آینده را پیشگویی می‌کند. جودی دمدمی علاوه بر آنکه کتاب سرگرم‌کننده‌ای برای کودکان است، سرشار از لحظات شادی‌بخش و مهیج است که نیروی خلاق و توانایی‌ها را برمی‌انگیزد و نتایج آموزنده‌ای را در اختیار خواننده قرارمی دهد. این کتاب را علاوه بر کودکان به نوجوانان نیز توصیه می‌شود.

مجموعه کتاب‌های جودی دمدمی توسط نشر افق و با ترجمه‌ی محبوبه نجف خانی منتشر شده است.

جهت خرید آنلاین کتاب می‌توانید به کتابفروشی کاواک مراجعه نمایید.

سارا بوریائی

دانشجوی مطالعات ترجمه در دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستم و گاهی مقالات کوتاه ترجمه میکنم، علاقه ی زیادی به مطالعه دارم و امیدوارم به زودی بتونم ترجمه ی یک رمان کوتاه رو شروع کنم.
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

همچنین ببینید

بستن
بستن