جامعه‌شناسیعرفان، دین و مذهبنقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

کتاب جامعه‌ انسان‌‌شناسی ادیان

اثر کلود ریویر

کتاب جامعهانسان‌‌شناسی ادیان,

اثر کلود ریویر,

تاکنون در مجله‌ی کاواک کتاب‌های مفید و جذابی معرفی نموده‌ایم که اکثر این کتاب‌ها داستانی یا رمان بوده‌اند، اما کتاب‌های خواندنی در زمینه‌ی فلسفه، سیاست، هنر و روان‌شناسی نیز برای کتاب‌خوان‌ها جذاب می‌باشد. در این متن درباره‌ی یکی از کتاب‌های جدیدی که در زمینه‌ی انسان‌شناسی در سال ۱۳۹۷ برای اولین بار توسط نشر نی منتشر شده‌ است توضیحات مختصر و مفیدی ارائه می‌نمایی.

کتاب جامعه‌ انسان‌شناسی ادیان یکی از کتاب‌های خواندنی در زمینه‌ی حوزه‌های مختلف انسان‌شناسی می‌باشد که توسط کلود ریویر نوشته‌ شده است. «کلود ریویر» پروفسور و استاد دانشگاه سوربن پاریس که تمامی جلسات تدریسی او در دانشگاه به صورت فشرده در قالب این کتاب گردآوری شده است، پروفسور کلود ریویر همواره تلاش نموده در این کتاب نظریه‌های مهم در زمینه‌ی انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی ادیان را بیان نماید، او در شش فصل این کتاب به رویکردهای بنیادی دو رشته‌ی انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی ادیان و همچنین دستاوردهای تحقیقاتی جدید درباره‌ی دین پرداخته است.

کتاب جامعه انسان‌شناسی ادیان نقاط قوت فراوانی دارد که بی‌شک برای خوانندگان قابل‌فهم و جذاب است، این کتاب بیانی روان و در عین حال آموزشی دارد. گردآوری حجم گسترده‌ای از داده‌های میدانی قدیمی یا جدید و بررسی آن‌ها در پرتو انبوهی از نظریه‌های کلاسیک و مدرن انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی در این کتاب باعث شده است که برای اشخاصی که به موضوعات جامعه‌شناسی یا انسان‌شناسی و یا حتی فلسفه و سیاست علاقه‌مندند حاوی نکات خواندنی و ارزنده‌ای باشد.

در گزیدهای از کتاب میخوانیم :

«رشته‌های بسیاری به امر دینی می‌پردازند. از این‌رو بهتر است جایگاه رویکردمان را نسبت به این رشته‌ها مشخص کنیم ؛انسان‌شناسی دینی به توصیف،احصاء و طبقه‌بندی پدیده‌های دینی بسنده نمی‌کند؛ دین را به منزله‌ی بخشی از فرهنگ در نظر می‌گیرد و  می‌کوشد مشابهت‌ها و تفاوت‌های پدیده‌های دینی را در جوامع گوناگون توضیح دهد»

این کتاب بیشتر از مجموعه‌ی جلسات دانشگاهی و همچنین کنفرانس‌های پروفسور کلود ریویر درباره‌ی حوزه‌های مختلف انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی  گردآوری شده‌ است، لذا برای علاقه‌مندان به فلسفه، سیاست و حتی هنر نیز خواندنی می‌باشد.

کتاب جامعه‌ انسان‌شناسی ادیان با ترجمه‌ی علیرضا‌ خدامی  توسط نشر‌ نی چاپ شده است که می‌توانید آن‌را به قیمت ۴۶،۰۰۰ تومان از کتابفروشی کاواک به‌صورت آنلاین خریداری نمایید.

بنفشه اپرا

در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار تحصیل کرده و هم‌اکنون به صورت تخصصی به تولید محتوا مشغول هستم. به کتاب‌های تاریخی و رمان علاقه‌ی ویژه‌ای دارم و امیدوارم بتوانم در تمامی موضوعات کتاب‌های خوبی به شما عزیزان معرفی نمایم.
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن