جامعه‌شناسیروان‌شناسینقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

کتاب آرامش

مدرسه‌ی زندگی دو باتن

کتاب آرامش,

بدون شک برای اکثر افراد خواندن کتاب‌های رمان بسیار جذاب است، زیرا خواندن رمان و ارتباط ذهنی با شخصیت‌های داستان باعث می‌شود که در داستان غرق شده و از خواندنش لذت ببرند. این روزها کتاب‌های حوزه‌ی روان‌شناسی نیز مخاطبان بسیار دارد.مباحث روان‌شناسی همواره برای کتاب‌خوان‌ها جذاب بوده است؛ حال‌آنکه با خواندن کتاب‌های روان‌شناسی به روان خود و دیگر افراد جامعه آگاه‌تر شده و تأثیرات مهمی بر رفتار و تصمیمات شما می‌گذارد. به‌طور مثال فرض کنیم که شما خیلی سریع عصبانی می‌شوید و در حین عصبانیت تصمیمات نادرستی می‌گیرید که در انتها به پشیمانی ختم می‌شود. ما در وبگاه کاواک کتابی مفید برای مقابله با این مشکل معرفی نموده‌ایم؛ کتاب آرامش اثر آلن دو باتن درباره چگونگی مقابله با عصبانیت، راهکارهای مناسبی به ما می‌دهد که باکمی دقت و حوصله می‌توانید بر عصبانیت بی‌موقع خود غلبه کنید. گزیده‌ای از کتاب به شرح زیر بیان می‌شود که البته این متن بر روی جلد کتاب نیز توسط ناشر به چاپ رسیده که انتخابی هوشمندانه برای طرح روی جلد کتاب است.

«توانایی آرام ماندن ازجمله مهارت‌های بسیار مهم در زندگی است که بسیار نادیده گرفته شده است. بدترین تصمیمات را هنگامی می‌گیریم که آرامشمان را ازدست‌داده‌ایم یا دچار اضطراب و آشفتگی شده‌ایم. قرار نیست با تنفس عمیق یا نوشیدن دم‌نوش به آرامش برسیم، بلکه باید در موردش فکر کنیم. کتاب آرامش می‌کوشد با صبر و حوصله علل مهم‌ترین استرس‌هایمان را واکاوی کند و مجموعه‌هایی از استدلال‌های متقاعدکننده، زیبا و گاهی طنزآمیز در اختیارمان بگذارد تا بتوانیم در برابر هراس و خشم از خود محافظت کنیم».

با خواندن کتاب «آرامش» با راهکارهایی بسیاری برای غلبه بر خشم روبه‌رو می‌شویم. این کتاب بهترین پیشنهاد برای کنترل عصبانیت است. آلن دو باتن علاوه بر این کتاب، کتاب‌های شناخته‌شده دیگری همچون «هنر سیر و سفر»، «جستارهایی در باب عشق» و «تسلی‌بخشی‌های فلسفه» را در حوزه‌ی فلسفه و روان‌شناسی نگارش نموده است. البته مجموعه کتابی نیز از دو باتن ترجمه شده است که در قالب کتاب‌هایی به نام «مجموعه زندگی» به چاپ رسیده است. خواندن این مجموعه کتاب می‌تواند در روابط ما تحولی ایجاد کند.

آلن دو باتن

نویسنده‌ی کتاب آرامش، آلن دو باتن در سال ۱۹۶۹ در سوئیس متولد شد، او نویسنده و کارآفرینی فعال است که در لندن ساکن می‌باشد. دو باتن در رشته‌ی فلسفه تحصیل کرد و در مرحله‌ی دکترا تحصیلات خود را در هاروارد رها نمود. او با زبانی ساده و روان آثار فلسفی را نگارش نموده است. این نویسنده، فیلسوف و مجری تلویزیون در کارهایش روی مفاهیم زندگی روزمره تمرکز دارد. گاردین در گزارشی به نویسندگان مشهور معاصر که تأثیرگذاری بالایی دارند پرداخت که یکی از این چهره‌ها «آلن دو باتن» فیلسوف سوئیسی ـ انگلیسی می‌باشد که کتاب‌های «جستارهایی در باب عشق» و «تسلی‌بخشی‌های فلسفه» را به نگارش درآورده است. بی‌شک این دو کتاب نقطه‌ی عطفی در نویسندگی آلن دو باتن می‌باشند.

 در سال ۲۰۰۸ او یکی از اعضای موسسه‌ی «مدرسه زندگی» بود؛ موسسه‌ای ابداعی که در آن روی هوش احساسی افراد کار می‌شود. موسسه‌ی انتشاراتی مدرسه‌ی زندگی به انتشار آثاری درباره‌ی مهم‌ترین مسائل حیات فرهنگی و عاطفی معاصر می‌پردازد. مبنای انتشار عناوین، ارائه‌ی سرگرمی، آموزش، تسلی بخشی و دگرگونی در زندگی مخاطبان است. محمد کریمی کتاب آرامش را به فارسی برگردانده و نشر کتاب سرای نیک آن به چاپ رسانده است، این کتاب با موضوع روان‌شناسی در وبگاه کاواک برای علاقه‌مندان به این حوزه عرضه شده است و شما می‌توانید با خرید آنلاین کتاب از وبگاه کاواک این کتاب خواندنی را تهیه فرمایید.

بنفشه اپرا

در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار تحصیل کرده و هم‌اکنون به صورت تخصصی به تولید محتوا مشغول هستم. به کتاب‌های تاریخی و رمان علاقه‌ی ویژه‌ای دارم و امیدوارم بتوانم در تمامی موضوعات کتاب‌های خوبی به شما عزیزان معرفی نمایم.
۶+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن