ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای نشر کارنامه

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #نشر_کارنامه در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌با ما همراه شوید.

۱. کتاب تاریخ بی‌خردی! (از تروا تا ویتنام)

پیروی حکومت‌ها از سیاست‌های مغایر با منافع خویش یکی از پدیده‌های مشهود در سراسر تاریخ، صرف نظر از زمان و مکان است. انسان ظاهراً در حکومت بیش از هر رشته دیگر فعالیت‌های بشری بی‌کفایتی نشان می‌دهد. خرد که می‌توان گفت داوری بر پایه تجربه و عقل سلیم و اطلاعات موجود است، در این رهگذر کمتر به کار می‌افتد و اغلب سرخورده و ناکام می‌ماند.

۲. کتاب پیامبر و دیوانه

کتاب پیامبر و دیوانه شامل داستان‌های کوتاه و پرتمثیلی است که بیش از پیش قلم قوی و زیبای جبران خلیل را نشان می‌دهد. مضمون داستان‌ها همچنان عارفانه و البته شاعرانه است. جالب است بدانید دیوانه اولین کتاب جبران خلیل است که از همان ابتدا به زبان انگلیسی نوشته و منتشر شده است.

۳. کتاب عشق (نقل قول‌های موضوعی)

این کتاب دربردارنده مجموعه ای از نقل قول ها در ۷۷ موضوع مرتبط با عشق برگرفته از کتاب ها و فرهنگ‌های مختلف است. از عشق بسیار گفته‌اند و بسیار شنیده‌ایم، این موضوعی است که از گذشته مورد توجه بشر بوده و تا هنگامی که زندگی بر روی کره خاکی ادامه داشته باشد جایگاه خود را میان آدمیان حفظ می‌کند؛ «کتاب عشق» فرصتی را فراهم می کند تا خواننده مشتاق به این حیطه‌ی متعالی گزیده‌ای از اشعار، عبارات و جملات مرتبط با آن را از نظر بگذارند.

۴. کتاب هزاربیشه ملانصرالدین (دیدنی‌ها و شنیدنی‌ها)

کتاب هزار بیشه ملانصرالدین دربردارندۀ لطیفه‌ها و حکایات ملانصرالدین است که متن آن از منوچهر انور و نقش‌های بدیع آن کاری است از استاد نورالدین زرین کلک. مجموعه‌های بی‌شماری از لطیفه‌های ملانصرالدین با عناوین مختلف به بازار آمده‌اند و خواهند آمد و اساس اصلی آن‌ها همان قصه‌های قدیم است،

۵. کتاب خواب آشفته نفت (از کودتای ۲۸ مرداد تا سقوط)

دکتر مصدق فردای معرکه پرهول و هراس ۲۸ مرداد خود را در اختیار فرمانداری نظامی تهران گذاشت. تقریبا یک ماه بعد از کودتا پرونده او از سوی فرمانداری نظامی به دادرسی ارتش فرستاده شد و قرار بازداشت موقت او صادر گردید. اتهام دکتر مصدق همان بود که پیش از او دامن‌گیر وزیران و صدراعظم‌های دیگر نیز شده بود. حکومت خودکامه فردی هیچ موجودی را که قد بکشد و گمان همسری با او را در ذهن مردم ایجاد کند برنمی‌تابد. اما خصوصیت عمده داستان مصدق آن بود که ماجرا در روزگاری اتفاق می‌افتاد که قرار بود معنای شاه و وزیر فرق کلی کرده باشد. این ماجرا در دوران قانون اساسی و مشروطیت اتفاق می‌افتاد.

 

مشاهده‌ی کتاب‌ها در سایت کاواک : www.cavack.com

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =

بستن