ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای نشر پنگوئن

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #نشر_پنگوئن در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌

١. کتاب ماهی سیاه کوچولو

کتاب ماهی سیاه کوچولو، نوشته‌ی صمد بهرنگی داستان ماهی کوچکی است که به عشق دیدن دریا و شناختن دنیای پیرامونش، از خانواده و دوستانش جدا می‌شود و به سفر می‌رود. شجاعت و شهامت ماهی سیاه کوچولو در سفرش، نقطه‌ی محوری داستان است.

٢. کتاب چه می‌شد اگر؟ ‌

این کتاب، مجموعه­‌ای برگزیده از پاسخ­‌هایی است که مانرو به سوالات عجیب و گاها نگران‌کننده مردم می­‌دهد، پرسش­‌هایی مانند: اگر همه­‌ی آدم­‌های روی زمین با هم یک لیزر معمولی را در شب به سمت ماه نشانه بگیرند، آیا رنگ ماه عوض می­‌شود؟ اگر کاملا اتفاقی با شماره‌ه­ای تماس بگیرید و بگویید عافیت باشه؛ شانس این­که فرد در همان لحظه عطسه کرده باشد، چقدر است؟ و… ‌

٣. کتاب کالوکائین

کالوکائین روایتی علمی – تخیلی و پادآرمانی از آینده‌ای هراس آور در برزخی بین خیال و واقعیت است، تصویری مشابه به آنچه که آلدوس هاکسلی در (دنیای قشنگ نو) و جورج اورول در رمان (۱۹۸۴) ترسیم کرده‌اند. راوی داستان، لئو کال که یک شیمیدان است کتابش را در اسارت و به این امید که روزی خواننده‌ای داشته باشد می‌نویسد. هدفش از نگارش کتاب بیان اندیشه‌های خطای خود و هم‌نسلانش است.

۴. کتاب سری کتاب‌های ژول ورن

ژول ورن رمان‌نویس، شاعر و نمایشنامه‌نویس فرانسوی، معروف‌ترین رمان سفرهای شگفت‌انگیز یا سفرهای فوق‌العاده، داستان‌های کوتاه، داستان‌ها، رمان‌های مختلف، مقالات و شعرهای مختلف را نوشته است. آثار او برای تأثیر عمیق آن‌ها در داستان‌های علمی تخیلی و سورئالیسم استفاده نوآورانه از تکنیک‌های ادبی مدرنیستی مانند خودبسندگی و ترکیبی پیچیده از ایدئولوژی‌های پوزیتیویستی و عاشقانه هستند، قابل توجه است.

۵. کتاب سینگوالا

روایتی عاشقانه و در عین حال عارفانه از دلدادگی میان جوانی از شمال اروپا و دختری کولیست. عشقی نه چندان متفاوت از دیگر عشق‌های زمینی که رفته رفته دستخوش مشکلات متعددی می‌گردد که عمدتا ناشی از تلاقی دو فرهنگ و خاستگاه متغایر است.

مشاهده‌ی کتاب‌ها در سایت کتاب‌فروشی کاواک ‌ www.cavack.com

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن