ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای نشر نو

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #نشر_نو در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌

۱. کتاب خطاب به عشق

کتاب «خطاب به عشق»، که ۱۲ سال نامه‌های عاشقانه این دو را دربرمی‌گیرد، شامل ۴ جلد است که طی سال‌های ۱۹۴۴ تا ۱۹۵۵ نوشته شده و این کتاب دفتر نخست از نامه‌ها (بین ۱۹۴۴ تا ۱۹۴۹) است. تردید نیست که در تاریخ اندیشه‌ها، برای فهم زندگی و زمانه و زوایای پنهان شخصیت یک چهره مشهور، توجه به جغرافیای اندیشه آن فرد از اهمیت قابل ملاحظه‌ای برخوردار است و برای شناخت بیش‌تر کامو چه چیز بهتر از نامه‌های عاشقانه؟

۲. کتاب درد نهفته

 همه‌جا سخن از فضیلت دانش و عقل است. با پزشکی به نام جیمز دایر آشنا می‌شویم که خود گرفتار بیماری غریبی است: هیچ درد جسمانی‌ای حس نمی‌کند. در عوض حس کنجکاوی علمی او از اوان کودکی بسیار قوی بوده است. همین حس و ویژگی است که جیمز را به میانه‌ی معرکه‌ی قیام گرجستان می‌کشاند. آوازه‌ی او به عنوان طبیبی حاذق همه‌جا می‌پیچد. به لحاظ حرفه‌ای کامیاب است اما به لحاظ شخصی خود را ناکام می‌یابد. چون درد جسمانی حس نمی‌کند، عشق و دلسوزی را نیز درک نمی‌کند. سرنوشت او را به سن‌پترزبورگ می‌کشاند تا در آن‌جا و در پی تزریق واکسن آبله به ملکه کاترین کبیر، با کیفر در عین حال ناجی خود مواجه شود…

۳. کتاب دن هرگز دروغ نمی‌گوید

آلیس میلر، روان‌شناسی که شهرت جهانی دارد، با تحلیل تجارب بیمارانش و سرگذشت شخصیت‌های سرشناسی مثل ویرجینیا وولف و فرانتس کافکا و مارسل پروست، نشان می‌دهد چطور تحقیر و سرخوردگی و خشم فرخورده در دوران کودکی، خود را در بزرگسالی بروز می‌دهد؛ با بیماری‌هایی مانند سرطان، سکته و دیگر ناخوشی‌ها. کتاب دلهره‌های کودکی، اثر پرفروش آلیس میلر درباره آسیب‌های روانی دوران کودکی، برای این نویسنده شهرتی جهانی به ارمغان آورد و او را به یکی از پیشروان عرصه روانشناسی کودک بدل کرد.

۴. کتاب زندگی پنهان ذهن

زندگی پنهان ذهن از حوزه‌های فیزیک، ریاضیات، فلسفه، پزشکی، زیست‌شناسی، روانشناسی، مردم‌شناسی، زبان‌شناسی و همچنین آشپزی، شعبده‌بازی، شطرنج، موسیقی، ادبیات و هنر بهره می‌گیرد تا نشان دهد که علوم اعصاب چگونه در زندگی به‌خدمت ما در می‌آید، و عیان می‌کند که چگونه بی‌کرانگی نورون‌های درون مغزمان نحوه‌ی ادراک و احساس و استدلال و ارتباط ما را می‌سازند.

۵. کتاب روستای محوشده

روستای محوشده روایت مردمانی است که ناگهان به بلایی دچار می‌شوند که از کل دنیا جداشان می‌کند. همه جویای علت حادثه هستند اما کسی دست پر برنمی‌گردد. در روزهای نخست، وحشت اجازه‌ی هیچ اقدامی به اهالی نمی‌دهد و اندک اندک با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند که از آن بی‌خبر بودند: کمیابی و نایابی، صف‌های طویل خرید، سهمیه‌بندی سوخت، برقراری نظام کوپنی… به سوی کلیسا هجوم می‌برند اما وقتی کشیش نیز نمی‌تواند توضیحی باورپذیر بدهد، کلیسا اندک‌اندک خالی و خالی‌تر می‌شود. هر کس ‌می‌کوشد گلیم خودش را از آب بیرون بکشد. کسانی می‌میرند و کسانی نیز به قعر دره‌ی خفت و دریوزگی سقوط می‌کنند.

مشاهده‌ی کتاب‌ها در وب‌سایت کاواک www.cavack.com

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

بستن