ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای نشر لگا

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های # نشر_لگا در سال نود و هشت می‌پردازیم. با ما همراه شوید.

۱. کتاب بوسه‌های دزدکی

به‌گفته منتقدی، «بوسه‌های دزدکی» یکی از charmingترین فیلم‌های تاریخ سینماست. شاید در فارسی بتوان charming را «ملیح» ترجمه کرد. این فیلم نمونه عالیِ ملاحت در تاریخ سینماست و شاید همچو تجربه‌ای خیلی کم پیش بیاید که در فیلمی ضرباهنگ و حال‌وهوا و رنگ‌آمیزی و تک‌تک شخصیت‌های مثبت و منفی و قوی و ضعیف، همه و همه، charming باشند. این معنای عشق برای خودِ تروفو بود. او فیلمی را که می‌ساخت و تک‌تک عواملش را دوست داشت و به لحظه‌لحظه اتفاق‌های جلوِ دوربین عشق می‌ورزید. همچو تجربه‌هایی در تاریخ سینمای قبل و بعد از تروفو کم پیدا می‌شود و شاید تکرارنکردنی باشد.

۲. کتاب کوئنتین تارانتینو و فلسفه

فیلم‌های تارانتینو دارای تأمّلات فلسفی‌اند و پرسش‌هایی درباره عدالت و اخلاق، خشونت و پرخاش‌گری، چیستی علّیت و جریان سیّال زمان پیش می‌کشند. در کتاب «کوئنتین تارانتینو و فلسفه»، نویسندگان هیچ موضوعی را تابو فرض نکرده‌اند؛ از تأمّلاتی زیبایی‌شناسانه درباره استفاده از خون‌پاشی در «بیل را بکش» گرفته تا معمّاهای زبانی در بحث وینسنت و جولز درباره بیگ‌مک‌های فرانسوی در «داستان عامّه‌پسند». آیا عروس در «بیل را بکش»، با این‌که انگیزه‌ای جز انتقام‌گیری ندارد، یک قهرمان محسوب می‌شود؟ وقتی تارانتینو بین زمان‌های حال و گذشته و آینده پرش می‌کند، چگونه موفّق به خلق داستانی منجسم می‌شود؟

۳. کتاب کودک فلسفی (پرورش توان فکری و فلسفی کودکان)

نویسنده در کتاب پیش رو چگونگی مواجهه والدین با پرسش‌های فلسفی کودک درباره‌ی هستی، مرگ، هویت، اخلاق و… و شکل دادن گفتگو پیرامون این ایده‌ها را آموزش می‌دهد؛ همچنین والدین را در پرورش خودِ فلسفی کودکان که زمینه‌ی کشف اساسی‌ترین عناصر زندگی بشری و جامعه را فراهم می‌سازد، یاری می‌کند. در واقع ما با پرورش توان فکری و فلسفی در کودکان، حس حیرت و شگفتی درباره‌ی تجربه‌ها و رموز زندگی را برای همیشه در وجود آن‌ها حفظ خواهیم کرد و زندگی سراسر لذت و حیرت‌زدگی را به آن‌ها خواهیم بخشید، علاوه بر آن منبعی برای تقویت و گسترش تفکرات خود نیز پیدا خواهیم کرد.

۴. کتاب پینک فلوید و فلسفه

پینک فلوید، با توجه به موسیقی وجودی و سینمایی‌اش، به یکی از تأثیرگذارترین و شناخته‌شده‌ترین گروه‌های راک در طول تاریخ بدل شد. آنها با ایجاد یک‌جور «کِرِخی دلپذیر» در مخاطبان به چنین مقامی نرسیده‌اند؛ این جایگاه حاصل برآشفتن، به‌هم‌ریختن، به پرسش گرفتن و انتقاد کردن است. و اگر هنوز چیزی دارد از دست‌ات می‌گریزد، ای پرتو خورشید، شاید بتوانی در کتاب پینک فلوید و فلسفه به چنگ‌اش بیاوری.

۵. کتاب ابراز وجود و جرات‌مندی در زنان

بسیاری از ما تجربه‌ی خفه‌کردن صدای خود را در طول سالیان دراز داشته‌ایم. راهنمای جرأت‌مندی برای زنان کتابی قدرتمند همراه با پیشنهادات کاربردی و هوشمندانه و مثال‌هایی از زندگی واقعی افراد است که به ما کمک می‌کند حرفمان را بزنیم، ابراز وجود کنیم و حدومرزهای محکمی را برای روابط خود تعیین کنیم. همچنین، با مطالعه‌ی این کتاب به افکار، احساسات و روابط خود و نیز موانع جرأت‌مندی بینش پیدا می‌کنیم. این کتاب آن‌قدر مهم است که آرزو می‌کنیم خواندن آن برای همه‌ی زنان و دختران در سراسر «ایران» یک اجبار باشد.

مشاهده‌ی کتاب‌ها در سایت کاواک : cavack.com

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن