ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای نشر فکر نو

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #نشر_فکر_نو در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌

١. کتاب پیتر آیزنمن در گفتگو با معماران و فیلسوفان

همان‌طور که از نام این کتاب پیداست، مهم‌ترین تلاشش گره‌زدن حوزه‌ی اندیشه به حوزه‌ی عمل است. این کتاب حاصل کنفرانسی است با عنوان «مسائل؟ حول پروژه‌های پیتر آیزنمن» که در سال ۲۰۱۳ در دانشگاه بلگراد برگزار شد. اهمیت این کنفرانس نه صرفاً در حضور آیزنمن به عنوان اندیشمندی عمل‌گرا بلکه در حضور معماران/فیلسوفانی است که همه به نوعی تحت تأثیر کار او قرار گرفته‌اند. ‌

٢. کتاب داستان پست مدرنیسم

معماری بیش از هر هنر دیگری با مشکلات مدرنیسم روبرو شده بود: معضلات مربوط به بزرگی، تولید انبوه، زندگی گمنامانه و ندانم‌گرایی بی‌طرفانه. این‌ها تنها چهار پاسخ ممکن به ازخودبیگانگی مدرن محسوب می‌شوند، چهار بن‌مایه‌ی اصلی این کتاب؛ اما باید تصدیق کرد که همچون بسیاری دیگر از مشکلات ملازم مدرنیسم، این مسائل نیز با تطابق چشمگیرشان، به شکلی متناقض، نشانه‌هایی نیز بر موفقیت مدرنیسم ارائه دادند.

٣. کتاب فلسفه برای معماران

هدف این کتاب آگاهی‌بخشی به خوانندگانش (معماران، کاروران و دانشجویان) درباره‌ی مشکلات فلسفی گسترده‌تری است که در کار طراحی خود با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند. این کتاب تلاش دارد تا اطلاعات اولیه موردنیاز برای جایگذاری مشکلات و بحث‌های متنوع در متن فلسفی را فراهم آورده و خوانندگان خود را قادر سازد تا راه‌های معمول فلسفی طرح بحث‌ درباره چنین مشکلاتی را درک کنند.

۴. کتاب فضای پوچ

ازآنجایی‌که ما از سودگرایی بیم داریم، خودمان را به غرق‌شدنی مادام‌العمر در استبداد محکوم کرده‌ایم. اگر فضای کم‌ارزش، مخروبه‌های انسانی‌ای باشد که بستر جهان را به شکلی نابسامان پوشانیده، فضای پوچ، فضاهای باقی‌مانده‌ای خواهد بود که انسان در این سیاره رها کــرده است. ‌

۵. کتاب معماری و انفصال

کتاب «معماری و انفصال» حاصل مقالات و نوشتارهای انتقادی برنارد چومی در سال‌های ۱۹۷۵ تا ۱۹۹۱، تحلیلی روشن و محرّک از مسائلی کلیدی است که مباحثِ معمارانهٔ بیش از دو دههٔ گذشته را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد؛ از تئوری دیکانستراکشن گرفته تا ملاحظات جدید مرتبط با مفاهیم رویداد و برنامه، در این کتاب گنجانده شده است.

خرید کتاب‌ها از سایت کتاب‌فروشی کاواک ‌ www.cavack.com

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن