ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای نشر شوند

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #نشر_شوند در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌با ما همراه شوید.

۱. کتاب درآمدی بر ژاک دریدا

ژاک دریدا از جمله متفکرانی است که ذیل جریان موسوم به پساساختارگرایی فرانسوی و به واسطه‌ی پروژه‌ی «واسازی» ، بخش زیادی از فرضیات سنتی فلسفه را به چالش می‌کشد. در این کتاب که حکم درآمدی خلاقانه بر آثار فیلسوف را دارد، سایموت گلندینینگ به نقش دو گانه ی آثار دریدا هم در ساخت و هم در واسازی میراث فلسفی غرب اشاره می‌کند. او از دریدا در برابر بسیاری از نقدها و اتهامات دفاع می‌کند و نشان می‌دهد که این مضامین ظریف و راهبرد انقلابی آثار او هستند که چنین واکنش‌هایی را موجب شده‌اند.

٢. کتاب برهنگی‌ها

تاب پیش رو، مجموعه‌ای است از مقالات و نوشته‌ای پرمایه‌ی جورجو آگامبن، فیلسوف معاصر ایتالیایی، که برخی از مهم‌ترین دغدغه‌های فلسفی و الهیاتی او راترسیم می‌کند. گرچه هر یک از فصل ها به ظاهر موضوعات مستقلی را مطرح می‌کنند، با نگاهی دقیق‌تر پیوند درونی و قرابت نهفته در مضامین آن‌ها آشکار می‌شود. «برهنگی‌ها» در حکم آشکارسازی یا نقب‌هایی به جهان صلبِ حقیقت است، که می‌کوشد حجاب از زوایای پوشیده و پنهان تجربه‌ی آدمی بردارد. از الهیات مسیحی تا ادبیات مدرن، از متافیزیک کلاسیک تا نقد زندگی روزمره، جملگی مضامینِ این اثر متأخر آگامبن را شکل می‌دهند.

٣. کتاب درآمدی بر زیگموند فروید

درآمدی بر زیگموند فروید کتابی است که هر فصلِ آن به جواهری می ماند؛ طرحی موجز و یکسره قابل فهم از ماهیت تفکرِ روان کاوانه‌ی فروید که هم برای خوانندگانِ حوزه‌ی روان‌درمانی و هم برای خوانندگان غریبه با آن دست‌یافتنی و سهل‌آموز است. این اثر نه کتابی مقدماتی یا درسی، بلکه بحثی ژرف و خردمندانه است درباره‌ی برخی از مهم‌ترین اندیشه هایی که در قرن بیستم مطرح شده‌اند.
-دکتر توماس اوگدن، انجمن روان کاویِ کالیفرنیای شمالی.

۴. کتاب کدبانوهای کهن (زن، هنر، ایدئولوژی)

نویسندگان کتاب حاضر می‌کوشند با ارائه‌ی شواهدی که از آثار زنان هنرمند در گوشه‌های تاریک و پنهان گالری‌ها به دست آورده‌اند، سیر تاریخی ظهور «کلیشه‌ی زنانگی» را در تاریخ هنر ترسیم کنند؛ کلیشه‌ای که با ظهور جنبش رمانتیک و شکل‌گیری طبقه ی بورژوازی آغاز می‌شود و با ظهور مدرنیسم در سده‌ی بیستم شکل آکادمیک و تعریف شده‌ای در نهاد رسمی تاریخ هنر پیدا می‌کند. پولوک و پارکر این «کلیشه زنانگی» را عامل ساختاری مهمی در ایجاد ایدئولوژی تاریخ هنر می‌دانند و می‌کوشند با توسل به نظریه‌های روانه کاوانه و مفهوم «گفتمان» فوکو، نحوه‌ی به وجود آمدن این کلیشه یرا در تاریخ بررسی کرده و از این طریق دست به نوعی واسازی تاریخ هنر بزنند و یا تاریخ هنر بدیلی ارائه کنند.

۵. کتاب آشنایی با متفکران اگزیستانسیالیست

نویسنده در این کتاب به معرفی سه متفکر اگزیستانسیالیست می‌پردازد و به مدد گفتگوهایی خیالی، شرحی گام‌به‌گام و خواندنی از اندیشه‌های مهم سارتر،هایدگر و کامو به دست می‌دهد. گرچه آثار تحلیلی بسیاری درباره‌ی این سه متفکر نگاشته شده، در اینجا سالمن شکل و قالبی را برمی‌گزیند که به رویکرد فلسفه به مثابه “کنش” و لزوم واسطه‌گری “ادبیات” در این سنت فکری یکسره وفادار است : نوعی قالب گفتگویی که به اثر ادبی، نمایشنامه یا حتی رمان پهلو می‌زند و هم لذت فهم فلسفه از دریچه‌ی یک گفتگوی داستانی را به خواننده ارزانی می‌دارد و هم تجربه‌ی هم‌نشینی با شمایل واقعی‌تری از فیلسوف .

مشاهده‌ی کتاب‌ها در سایت کتاب فروشی کاواک

www.cavack.com

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 7 =

بستن