ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای نشر شورآفرین

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #نشر_شورآفرین در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌

۱. کتاب کیارستمی؛ پشت و روی واقعیت

کیارستمی می گوید: «آن اوایل تصورم این بود که نورهای سالن سینما را خاموش می کنیم تا بهتر بتوانیم تصاویر روی پرده را ببینیم. وقتی با دقت بیش تری به تماشاگرانی که راحت در صندلی هاشان نشسته بودند نگاه کردم، پی بردم که دلیلی بسیار مهم تر وجود دارد: این تاریکی به هر تماشاگری فرصت می دهد تا بهتر بتواند خودش را از دیگران جدا کند، در عین حال، هم بین دیگران باشد و هم از دیگران جدا. هر فردی با نگاه کردن به فیلم، دنیای خودش را می آفریند. بر اساس هر چیز جزئی-متعلق به یک شهر یا یک دشت، یک شخصیت یا یک موضوع- که روی پرده ظاهر می شود، هر تماشاگری اطلاعاتی دریافت می کند تا دنیای خودش را خلق کند.

۲. کتاب دفاع از دیوانگی

«دفاع از دیوانگی» عنوان کتابی است که اگرچه روی جلد خود عنوان مجموعه داستان را نیز یدک می‌کشد اما درواقع دربرگیرنده مجموعه مقالات طنز نویسنده و سینماگر مشهور سینما، وودی آلن است، نامی که سال‌هاست در ذهن مخاطبان سینما با طنز گره خورده و سبک او در این کمدی یکی از سبک‌های شناخته شده جهان سینما به‌شمار می‌رود. اگرچه وودی آلن را به واسطه آثار سینمایی‌اش می‌شناسند اما او همواره دستی بر نوشتن داشته و سال‌های سال با مجلات معتبر آمریکایی همکاری کرده است. او در آثار نوشتاری خود نیز از‌‌ همان نگاه تیزبین و منتقدانه بهره می‌برد؛ نگاهی که بی‌هیچ خشونت و شلوغکاری چیزهایی را زیر سوال می‌برد و مخاطب خود را به تفکر درباره آن موضوع‌ها وامی‌دارد

۳. کتاب قدرت کلام

سخنوری عالی باید الهام‌بخش و روشنگر باشد. بارها تاریخ جهان شاهد بوده که سخنرانی‌ها توانسته‌اند ملتی را تسکین بخشند یا گروهی را برانگیزند. سخنرانی می‌تواند افراد را ترغیب به جنگیدن یا مبارزه با بی‌عدالتی کند. سخن می‌تواند مردمان را به فداکاری وادارد بر یوغ تعصب یا فقر غلبه کنند. سخن می‌تواند مردم را علیه ظلم، نژادپرستی و تعصب بشوراند. از دیگر سو، سخن می‌تواند منشاء اعمال غیرانسانی، نفرت، شکنجه، پیش داوری، خشونت و نابودی بی‌حد و حصر باشد.

۴. کتاب عکاسی مستند

این کتاب معطوف به عکاسی مُستند است و در آن تلاش می‌شود تصویری روشن از واقعیات عکاسی مستند در مقوله فراگیری، نقد و تحلیل ارائه گردد. برگزاری کارگاه‌های عکاسی مستند و ارتباط مستقیم با عکاسان، نگارنده را به این مسئله رهنمون نمود که پراکندگی محتویات آموزشی، سدِ محکم در راه تبدیل محتوا به معنا است.

۵. کتاب گفت‌وگو با کیشلوفسکی

در این کتاب تلاش بر آن است با ارائه برگردان مصاحبه های «کریشتف کیشلوفسکی»، فیلم ساز لهستانی بازتابی از احساسات و افکار او درباره سینما از سال ۱۹۶۸ یعنی زمانی که هنوز در دانشکده سینما تحصیل می کرد تا سال ۱۹۹۶ و موفقیت و شهرت جهانی سینمای او و مستندسازی اجتماعی اش و نیز بازنشستگی زودهنگامش در ۵۲ سالگی از سینما ارائه شود.

 

مشاهده‌ی کتاب‌ها در وب‌سایت کاواک www.cavack.com

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *