ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای نشر آوند دانش

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #نشر_آوند_دانش در سال نود و هشت می‌پردازیم.

١. کتاب سنگ لحد ‌

آدم‌ها هر چقدر هم که از سنگ فرار کنند، خلاصه تهش سرشان به سنگ می‌خورد. درست وقتی کفن پیچ توی خاک دراز کشیده‌اند و فکر می‌کنند هنوز زنده‌اند، سرشان را می‌آورند بالا و سرشان می‌خورد به سنگ لحد… ‌

٢. کتاب من مینا را کشتم ‌ ‌

عاشقی کردن، شب‌هایش سخت است. روز که می‌شود، منطق حاکم مطلق است. همه چیز را تجزیه و تحلیل می‌کنی و به بهترین نتیجه‌ی ممکن می‌رسی. ولی با ورود به آستانه‌ی شب، منطق کنار می‌رود و فقط با او بودن را می‌خواهی. نمی‌خواهی؛ بلکه تمنا می‌کنی.

٣. کتاب حاجی نرگس

حاجی نرگس پاهایش را دراز می‌کند و زیرلب آخی می‌گوید. استخوان‌هایش با هر تکانی که می‌خورَد صدا می‌دهد؛ صدایی مثل صدای زیر پا ماندن برگ‌های پاییزی. سرش را تکان می‌دهد و می‌گوید: «این پیری عجب چیز بدی است. می‌خواستند دعایمان کنند، می‌گفتند پیر بشوی جوان»… ‌

۴. کتاب ماه شرف

من نشستم روی سنگی، سنگ بزرگی که خیال می‌کنم اصلاً برای همین گذاشته بودند توی باغ که وقتی آب می‌اندازند به باغ، باغبان بنشیند و مراقبت کند و خسته هم نشود. خسته بودم من و سرفه‌ام می‌آمد گاهی، اما سردم نبود. صورتم کمی سخ کرده بود، علی الخصوص که بادی سرد، نمی‌دانم از کدام طرف باغ می‌آمد؛ گمانم از سمت درخت‌های انگور ته باغ بود.

۵. کتاب تمام گمشده‌های دنیا

در دلش هزار کارِ نکرده و هزار حرفِ نزده مانده بود و آه که این لعنتی‌های سر دلش مانده، نمی‌گذاشتند سرش را بگذارد و بمیرد! سال‌ها بود که احساس می‌کرد تا یاسر پیدایش نشود و تا این عشق و این نفرت را پرت نکند توی صورت او، این نفس‌ها که می‌آید و می‌رود شکنجه می‌ماند و تمام نمی‌شود.

مشاهده‌ی کتاب‌ها در سایت کاواک 

۰
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن