ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای انتشارات چترنگ

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #انتشارات_چترنگ در سال نود و هشت می‌پردازیم. با ما همراه شوید.

۱. کتاب چیزهای تیز

من فقط می‌دانم که بریدن باعث می‌شد احساس امنیت کنم. عایق بود. افکار و کلمات، جایی ثبت می‌شدند که بتوانیم ببینمشان و ردشان را بزنم. خلاصه دیوانه‌وارش این‌که حقیقت، گزنده، روی پوستم بود. اگر بگویی می‌خواهم بروم دکتر، دلم می‌خواهد روی بازویم بنویسم نگرانی. بگویی عاشق شده‌ای، طرح تراژیک را روی سینه‌ام می‌کشم. لزوما نمی‌خواستم درمان شوم. اما بابت نوشتن، قاچ کردن لای انگشت‌های پایم (بد، گریه) مثل معتادی که دنبال یک رگ دیگر روی تنش بگردد، حس بدی داشتم. ناپدید این کار را برایم کرد. گردنم را بهترین نقطه نگه داشته بودم برای آخرین برش درست و حسابی، بعدش دیگر بیخیال شدم…

۲. کتاب سیر زمان

درست مانند خودآگاهی، زمان نیز موضوعی است که هیچ فیلسوف یا فیزیک‌دانی نتوانسته آن را به درستی تشریح کند. در این کتاب موضوع زمان است، اما رووِلّی خودآگاهی را نیز به زمان پیوند می‌دهد تا ماهیت آن را شرح دهد. او می‌پرسد که چرا گذشته را به یاد می‌آوریم، نه آینده را؟ «زمان زود می‌گذرد» یعنی چه؟ زمانی که می‌گذرد به کجا می‌رود؟ این کتاب جذاب نگرش خواننده را به زمان برای همیشه تغییر خواهد داد.

۳. کتاب اضطراب منزلت

“بهای سنگینی داده‌ایم تا از اجداد بدوی مان پیشی بگیریم و آن بها اضطراب همیشگی است. اضطراب از اینکه هنوز با آن که می‌خواهیم باشیم خیلی فاصله داریم.”
در این اثر آلن دوباتن به اضطرابی جهان شمول می‌پردازد که به ندرت آشکارا از آن صحبت می‌شود: نگرانی از اینکه دیگران درباره‌ی ما چه فکر می‌کنند. آیا براساس قضاوت‌های آن‌ها ما فردی موفق هستیم یا شکست خورده، برنده‌ایم یا بازنده.

۴. کتاب خالکوب آشویتس

خالکوب آشویتس روایتی است واقعی از زبان لالی سوکولوف اهل اسلواکی که در دوران جنگ جهانی دوم به اردوگاه کار اجباری آشویتس فرستاده و چندی بعد به عنوان خالکوب آنجا مشغول به کار می‎شود. او با استفاده از موقعیتش جان بسیاری را نجات می‎دهد. تجربیات لالی و ماجرای عاشقانه‎اش با دختری به نام گیتا، که او شماره‎اش را بر ساعدش خالکوبی کرده، روایتی خواندنی را پدید آورده که صحت آن با اسناد و مدارک مختلف تأیید شده است.

۵. کتاب سیر عشق

همه‌ی ما، سرگشتگی و هیجان روزهای اول عشق را می‌شناسیم. اما بعد از آن چه می‌شود؟ ربیع و کرستن در ادینبورگ عاشق هم می‌شوند. آن‌ها با هم ازدواج می‌کنند و فرزند هم می‌آورند، اما هیچ رابطه‌ی بلندمدتی را نمی‌توان به آسانی خوب و خوش نگه داشت. سیر عشق، رمانی است که به سوال‌هایی اساسی و بنیادین در زندگی بشر می‌پردازد: بعد از تولد عشق چه اتفاقی می‌افتد؟ چگونه باید از عشق، حفظ و حراست کرد؟ مخاطب با پیشروی داستان، همراه ربیع و کرستن، دوباره عشق و عاشقی و مسیر زندگی پس از آن را تجربه می‌کند. سیر عشق، یک رمان عاشقانه به معنای واقعی کلمه است. خواندن این کتاب، تجربه‌ای احساسی، ادبی، فلسفی و روان‌شناسانه است که مخاطب را وادار به همزادپنداری عمیق با شخصیت‌ها می‌کند و به دنیاهای جدیدی می‌برد.

مشاهده‌ی کتاب‌ها در سایت کاواک : cavack.com

۱+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن