ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای انتشارات مهراندیش

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #انتشارات_مهراندیش در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌با ما همراه شوید.

۱. کتاب و چنین گفت مولوی (نگرشی دیگر بر مثنوی)

اثر حاضر، دربردارنده شرحی بر برخی از ابیات مثنوی است که طی جلساتی در شهر لوس‌ آنجلس، توسط نگارنده انجام گرفته است. در این اثر، حدود ۲۴۰۰ بیت ابتدای مثنوی معنی شده و نگارنده تلاش کرده تا از منظری متفاوت و غیرمتعارف به ابیات بنگرد و مباحث را با زبانی ساده و به دور از پیچیدگی مضامین بیان کند.

۲. کتاب انیگرام یا تیپ‌شناسی نه گانه

انیگرام واژه‌ای یونانی است که از دو جز انی به معنای نه و گرام به معنای نقطه تشکیل شده است و نامی است که بر یک نظام شناخت و نمادهای آن گذاشته‌اند. انیگرام خاستگاه نامشخص و اسرار آمیزی دارد و گفته‌اند که بازنمود همه فرایندهای مربوط به آفرینش و تجدید حیات است و آن را نوعی فن‌آوری یا سیستمی می‌دانند که برای خودشناسی رشد روحی و تحقق خود به کار می‌رود.انیگرام براساس ذات انسان تیپ‌های شخصیتی و چگونگی تجلی هسته عاطفی انسان در قالب این تیپ‌های شخصیتی عمل می‌کند.

۳. کتاب پیمانه و دانه

«پیمانه و دانه» در مرحله اول بیان همه داستان‌های مثنوی معنوی ست که با زبانی روان، و به دور از پیچیدگی‌های مرسوم، داستان‌های تودرتو مثنوی را یک به یک و تماما جدا کرده، بیان می‌کند، و پس از آن با همان زبان به شرح و تفسیر داستان‌ها و نمادهای آن می‌پردازد. معانی نغز و درس‌آموزی که در قالب دلنشین داستان‌های آشنای فارسی راه خود را به جمع انسان‌های ادب آشنا و فرهنگ دوست این سرزمین می‌گشاید.

۴. کتاب شدن (میشل اوباما)

شدن به معنی رسیدن به سر منزل مقصود و یا یک هدف خاص نیست، راهی‌ست برای تبدیل شن به یک من بهتر و سفری معنوی‌ست که هرگز پایان نمی‎‌پذیرد. شدن داستان تحول روحی و رشد و تکامل یک زن سیاه پوست در جامعه‌ای پر از تبعیض‌های نژادی آزاردهنده است. شدن داستان عشق دو جنس مخالف به یکدیگر و یک حماسه سیاسی است که توسط یک زن شکاک نسبت به سیاست نوشته شده، زنی که با پشت سر گذاشتن دشواری‌های بسیار توانست به بانوی نخست آمریکا تبدیل شود.

۵. کتاب مرید معمار

الیف شفق، نویسنده‌ی پرآوازه‌ی ترکیه، در «مرید معمار» داستانی حماسی و عاشقانه می‌آفریند که حدود یک قرن از دوران امپراتوری عثمانی را دربرمی‌گیرد. پسرکی دوازده ساله به نام جهان به عنوان رام‌کننده‌ی فیل وارد باغ ‌وحش سلطنتی می‌شود و در کنار ماجراهایی که دارد، موفق می‌شود به عنوان شاگرد در کنار استاد سینان، معمار بزرگ دربار عثمانی، مشغول به کار شود و در ساخت برخی از باشکوه‌ترین بناهای تاریخ سهیم گردد. «مرید معمار» داستانی است فراموش نشدنی و سرشار از خلاقیت هنرمندانه و تقابل بین علم و بنیادگرایی. داستانی مملو از شخصیت‌های پویا، ماجراهای رازآلود و رگه‌هایی قوی از عشق و سرمستی که در گوشه و کنار داستان خودنمایی می‌کند…

مشاهده‌ی کتاب‌ها در سایت کاواک : www.cavack.com

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن