ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای انتشارات معین

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #انتشارات_معین در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌با ما همراه شوید. ‌

١. کتاب یادداشت‌های علم

یادداشت‌های عَلَم کتابی است شامل یادداشت‌های اسدالله علم. این کتاب که تاکنون هفت جلد از آن به فارسی منتشر شده در دو جلد نیز به‌طور خلاصه به انگلیسی منتشر شده‌ است. یادداشت‌های علم اهمیت تاریخی دارد؛ چون علم تنها کسی در حکومت پهلوی بوده که یادداشت‌های خود را به یادگار نهاده است. همچنین وی اغلب اوقات خود را با شاه می‌گذراند؛ چه در سفرهای تفریحی چه سیاسی. نقش وی در تصمیم گیری‌های شاه از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار بود.

٢. کتاب مکانیک کوانتومی به زبان ساده

در این کتاب آسان‌ترین راه درک و فهم فیزیک کوانتومی را از گربه شرودینگر تا رایانه‌های کوانتومی خواهید یافت. در بخشی از این کتاب می‌خواینم: «ﺟﻬﺎن ﻓﻴﺰیک ﻛﻮاﻧﺘﻮمی ﻣﻜﺎن ﺷﮕﻔتی اﺳﺖ؛ در اﻳﻦ ﺟـﺎ ذرات رﻳـﺰ اتمی می‌ﺗﻮاﻧﻨﺪ ﻛﺎرﻫﺎی ﺑﻪ ﻇﺎﻫﺮ ﻣﻌﺠﺰه آﺳﺎیی اﻧﺠﺎم دﻫﻨﺪ. اﻳﻦ ذرات می‌توانند ازیک ﺟﺎ ﻧﺎﭘﺪﻳﺪ و ﻫﻤﺰﻣﺎن در ﻣﻜﺎن دﻳﮕﺮی ﭘﺪیدار ﺷﻮﻧﺪ، ﻳﺎ ﻋﻠﻴﺮﻏﻢ اﻳﻦﻛﻪ در دو ﺳﻮی ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺟﻬﺎن هستی‌اﻧﺪ، در یک آن ﺑﻴﻨﺸﺎن راﺑﻄﻪ ﺑﺮﻗﺮار ﺷﻮد…» ‌

٣. کتاب طهران قدیم ‌

برای کسانی که بر روی تهران قدیم و بازشناسی آن مطالعاتی را انجام می دهند این کتاب یکی از مهمترین مراجع برای آنها می باشد. در این کتاب جعفر شهری با لحنی جالب و به اصطلاح خودمانی به بررسی محلات قدیم تهران، دروازه‌های شهر، ساکنان تهران، صاحبان مشاغل گوناگون، ضرب‌المثل‌های رایج، تکیه کلام‌ها، رویدادهای محلی، نزاع‌ها دعواها و… پرداخته است.

۴. کتاب به عبارت آفتاب

این کتاب درس‌هایی‌ست که می توان از زندگی مولانا آموخت. جست‌وجویی است در وقایعِ زندگیِ مولانا به قصدِ تأمّل در تجربه‌های او، برای یافتنِ چراغ‌ها و نشانه‌هایی در طریقِ زیستنِ متعالی. صفحاتِ این کتاب، روایتِ کوششی است برخاسته از شوقِ بسیار، و قدردانی از موهبتِ شیرینِ مؤانست و همنشینی با کلماتِ مولانا و حکایتِ زندگی‌اش.

۵. کتاب پنجره اقلیدس

لئونارد ملودینو در کتاب پنجره اقلیدس بسیار ماهرانه و به نحو دلپذیری ما را به گشت‌وگذاری در اقلیم پنج انقلاب در سرزمین هندسه هدایت می‌کند؛ از مفهوم یونانی خطوط موازی تا واپسین آرا و نظرهای ابراز شده در خصوص ابرفضا، در این کتاب از طریق تاریخچه‌ای نو؛ دلچسب و متفاوت از ریاضیات، آشکار می‌شود که چگونه پرسش‌های ساده‌ای که هرکس می‌تواند درباره‌ی فضا، بر کره‌ی زمین یا هر کهکشان دیگری بپرسد، محرک نهانی بزرگترین دستاوردها در علم و فناوری بوده‌اند.

مشاهده‌ی کتاب‌ها در سایت کاواک cavack.com

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 17 =

بستن