ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای انتشارات فرهنگ جاوید

پرفروشترین کتابهای سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #انتشارات_فرهنگ_جاوید در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌

١. کتاب زن چپ دست

زن چپ‌دست اجتماعی‌ترین رمان هانتکه است قصه‌ی تنهایی ناگزیر در جامعه‌ای است که افرادش با یکدیگر بیگانه‌اند گریز از این بیگانگی تلاشی است عبث در دنیایی شسته‌رفته با ساختمان‌های سر به فلک کشیده، فروشگاه‌های مدرن، انجمن‌های روشنفکری و انسان‌های شریف، هرکس در پیله‌ای که دور خود تنیده گرفتار است مرد مکثی کرد و گفت: «از حالا به بعد باید مدتی طعم تنهایی رو بچشی» زن: «تازگی‌ها همه منو تهدید می‌کنن»

٢. کتاب جنگ خاموش من ‌

کتاب «جنگ خاموش من» زندگی‌نامه فیبلی نیست اما روایت‌های اوست از سال‌هایی که به عنوان جاسوس فعالیت کرده است. طهماسبی، مترجم این اثر، فیلبی را سرجاسوس روس‌ها در دفتر امنیتی انگلستان معرفی کرد و گفت: «جنگ خاموش من» روایت اعضای گروهی به نام «پنج کمبریجی» است که چهار عضو آن، ماموران امنیتی انگلیس و عضو دیگرش یک رابط روسی است؛ گروهی که فیلبی نیز یکی از مهم‌ترین اعضای آن است.

٣. کتاب جنگ جهانی اول ‌

در ١٩١۶ سپاه پرواز سلطنتی به طور میانگین روزی دو خلبان از دست می‌داد و اوضاع چنان وخیم شده بود که در طول سال بعد هفته‌ای ۵۰ هواپیما منهدم می‌شد. در اواخر جنگ تکتیک آلمان‌ها تغییر یافت و آن‌ها به صورت گروهی پرواز می‌کردند.

۴. کتاب دخمه‌های واتیکان ‌ ‌

کتاب حاضر در واقع نوعی هجونامه و انتقاد از برخی آرمان‌های کلی، اندیشه‌های جزمی و اعتقادات و فرضیات جامعه دست‌خوش دگرگونی است نویسنده در اثر خود با روشن‌بینی خیره‌کننده و طنزی ظریف آشفتگی‌های اجتماعی و سیاسی و نتایج عملی آن در زندگی روزمره مردم را بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری، در برابر چشم خواننده قرار داده است. ‌

۵. کتاب اسفند وحشی

کتاب حاضر ترس‌ها و خرافه‌های زندگی کهن به تصویر می‌کشد. نگاه نویسنده متوجه طبقات بالادست و فرودست جامعه ایران است و تلاش کرده فارغ از هر گروه جنسیتی باورهای مردم را درباره خرافه و سحر و جادو و طلسم جمع‌آوری کند… ‌

مشاهده‌ی کتاب‌ها در وبسایت کتابفروشی کاواک ‌ www.cavack.com

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن