ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای انتشارات اتفاق

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #انتشارات_اتفاق در سال نود و هشت می‌پردازیم. ‌با ما همراه شوید.

۱. کتاب دست‌های آزاد (شعرهای پل الوار، نقاشی‌های من ری)

این کتاب با هماهنگی دو هنرمند بزرگ شکل گرفته که یکی نقاش و دیگری شاعر است و بر خلاف آن چه که به طور عمده در چنین همکاری‌هایی جریان دارد، ابتدا من ری که از توسعه‌دهندگان دو جنبش دادا و سورئالیست بود تصاویر را خلق کرده و سپس پل الوار که از شعرای سورئالیست فرانسه بوده سروده‌هایی بر مبنای آن‌ها آفریده است.

۲. کتاب کمونیسم

کمونیسم چیست؟ جامعه‌ای را کمونیستی می‌نامیم که از شر تمام بدبختی‌هایی که مردم امروزه در نظام سرمایه‌داری گرفتار آن هستند خلاص بشود. نظرات زیاد و متفاوتی درباره‌ی شکل و شمایل نظام کمونیستی وجود دارد. اگر کمونیسم به معنای خلاصی از تمام بدی‌هایی است که ما امروزه در سلطه‌ی سرمایه‌داری گرفتار آن هستیم، پس بهترین شکل کمونیسم، رهایی از بیشترین آنهاست. شبیه درمان یک بیماری است…

۳. کتاب امروزم ابر است، فردایم باران

کتاب امروزم ابر است، فردایم باران گزیده‌ای است از سروده‌های محمود درویش به ترجمه سینا کمال آبادی. درویش، شاعر و نویسنده ای فلسطینی بود که بیشتر سروده‌هایش به فلسطین گره خورده، او مخالف همیشگی صهیونیسم و یهودی ستیزی بود. این شاعر توانا که جوایزی را به خود اختصاص داده سرودن را از هنگامی که دانش آموز بود آغاز کرد و عشق و سیاست در اشعارش برجسته است.

 

۴. کتاب فوتبال در آفتاب و سایه

فوتبال در آفتاب و سایه‌، چنان‌که گالئانو خود در آغاز و انجام کتاب می‌گوید، حاصل عشق او به یکی از شگفت‌انگیز‌ترین ورزش‌های تاریخ و حیرت‌آورترین ورزش سده‌ی بیستم است. گالئانو در تعهدی که به واقعیت به عریان‌ترین شکل آن دارد، به فراسوی نمای ظاهری «بازیِ» فوتبال نظر دارد، ولی برخلاف بسیاری از همتایان و دوستان چپ‌گرای خود هم از آغاز در برابر فوتبال موضعی عبوسانه، بدزُهم، تلخ، خشک و شکاکانه در پیش نمی‌گیرد و سراسر فوتبال را توطئه‌ای برای دور‌کردن طبقه‌ی کارگر از مبارزه‌ی اجتماعی نمی‌داند. نفس بازی، هیجان، شادی جمعی و گرد‌آمدن انبوه مردم بی‌چیز در جایگاه‌های پهناور ورزشگاه را درخور اعتنا و ستایش می‌داند و خود، فوتبال‌دوستی چاره‌ناپذیر است.

۵. کتاب هایکو برای بچه‌های خلاق

شما بچه‌ها، یا دوست‌هاتان، برادر یا خواهرتان، پدر و مادرتان، یا حتی با معلم‌تان، می‌توانید از این کتاب استفاده کنید. می توانید خودتان تنهایی یا با دگیران هایکو بنویسید. می‌توانید از این کتاب هر طوری که دلتان می‌خواهد استفاده کنید. این کتاب شما را قدم به قدم پیش می‌برد و برای شما توضیح می‌دهد که دیدن جهان با چشم هایکوبین یعنی چی. توضیح می‌دهد که هایکو چی هست و چی نیست، هفت کلید به شما می‌دهد که در نوشتن هایکو راهنمایی‌تان می کنند. اهمیت فصل‌ها و طبیعت را در نوشتن هایکو می‌گوید، و راهنمایی‌تان می کند تا بتوانید چیزی را که می‌بینید، بنویسید.

مشاهده‌ی کتاب‌ها در وب‌سایت کاواک www.cavack.com

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن