ویترین کاواک
موضوعات داغ

پرفروشترین کتابهای انتشارات آگه

پرفروش‌ترین کتاب‌های سال 98

امروز به پرفروش‌ترین کتاب‌های #انتشارات_آگه در سال نود و هشت می‌پردازیم. با ما همراه شوید.

۱. کتاب چگونه شعر بخوانیم

«از همان صفحه‌ی اول، خواننده‌ی «چگونه شعر بخوانیم» درمی‌یابد که، سرانجام، کتابی نوشته شده که می‌خواهد به این اتهام آدریان میچِل [شاعر انگلیسی] پاسخ بدهد: «بیش‌تر آدم‌ها به‌این‌دلیل بیش‌تر شعرها را نادیده می‌گیرند که بیش‌تر شعرها بیش‌تر آدم‌ها را نادیده می‌گیرند». ایگلتون خود را «نظریه‌پردازیْ ادبی با گرایشات سیاسی» می‌داند. دستاورد چشمگیر این کتاب اثبات این موضوع است که نظریه‌پردازانی ازاین‌دست تنها کسانی هستند که می‌توانند نشان دهند که شعر به‌راستی در پِی چیست.

۲. کتاب نشانه‌های روشنفکران

گفتارهای موثر و درخشان ادوارد سعید در کتاب حاضر در واقع بازسازی چهره و شخصیت مستقل و سازش‌ناپذیر روشنفکران و چگونگی رویارویی آنان در برابر وسوسه‌های قدرت، ثروت، حرفه‌ای‌گری و تخصصی شدن است. تحلیل و توصیف او درباره‌ی پدیده‌ی تبعید و موقعیت تبعیدی از بخش‌های باارزش و خواندنی این کتاب است.

۳. کتاب سوسیالیسم

امروزه خیلی از مردم سوسیالیسم را نوعی ایدئولوژی منسوخ قلمداد می‌کنند. مایکل نیومن در این درآمد کوتاه می‌کوشد تا ایده‌ی سوسیالیسم را در بستری مدرن برای مخاطب امروزی بنشاند. او اندیشه‌های سوسیالیستی را در چاچوب تطور تاریخی‌شان، از انقلاب فرانسه تا عصر حاضر،‌ شرح می‌دهد و به سنجش تلاش‌های عملی برای به بار نشاندن سوسیالیسم می‌پردازد. این کتاب صرفا تاریخچه‌ای از عقاید سوسیالیستی به دست نمی‌دهد، بلکه رویکردی متفاوت در پیش می‌گیرد و، با تمرکز بر تضاد میان کمونیسم و سوسیال دموکراسی، عرصه‌ی عمل و نظر را به یک‌سان بررسی می‌کند.

۴. کتاب بازگشت ماهی‌های پرنده

دنیا پر از جانی‌های بالقوه است. نمی‌دانم چرا آدم‌ها فکر می‌کنند جانی‌ها باید دیوانه باشند، باید رفتارهای عجیب و غریب ازشان سر بزند، یا کودکی‌های غیرعادی پشت سر گذاشته باشند. وقتی مردم جلوی دوربین می‌ایستند و با تعجب در مورد قانون‌مداری،نظم و حتا بی‌آزار به نظر رسیدن همسایه‌ی قاتل‌شان می‌گویند بلاهت‌شان متعجم می‌کند. نمی‌دانم چطور متوجه نمی‌شوند که جنون بیش از هرچیز ناشی از فقدان حس هم‌دردی با انسان‌هاست. کافی‌ست در زندان خودت گرفتارشوی و توان فهم دیگری را از دست بدهی تا در سقوط آرام، شهروند خوب منطقی دوست‌داشتنی وجودت جایش را به یک جانی تمام عیار بدهد. یکی مثل همین استفانی که سه ماه است مثل بختک به جانم افتاده و فکرش دست از سرم برنمی دارد.

۵. کتاب نغمه‌های شبانه

نغمه‌ی شبانه پنجمین اثر داستانیِ کریستوفر اَبانی (۱۹۶۶ـ )، نویسنده و شاعر زاده‌ی نیجریه و مقیم آمریکا است که جایزه‌ی «پِن» سال ۲۰۰۸ را نصیب‌اش کرد. در گرماگرم جنگی داخلی در نیجریه، پسربچه‌ای از هم‌رزمانِ‌ خود جا مانده و در پیِ آن‌ها می‌گردد. او در این جست‌وجو ما را به سفری در دل یادها و رؤیاهای خود و اسطوره‌های بی‌کران کشورش می‌برد. نغمه‌ی شبانه سرشار از خیال‌ها و نمادهایی است که رنج‌های یک ملت را به تصویر می‌کشند.

مشاهده‌ی کتاب‌ها در سایت کاواک : cavack.com

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن