داستان ایراننقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

معرفی کتاب مکیناس

دومین اثر محمد میرقاسمی

معرفی کتاب مکیناس,

همواره داستان‌های جنایی برای خوانندگان جذابیت فراوانی دارد و حتی اگر طرفدار رمان‌هایی با موضوع جنایی- پلیسی نباشید باز هم برای خواندن آن‌ها وسوسه می‌شوید. نویسندگان کتاب‌های جنایی سعی می‌کنند هنگام روایت داستان، هیجان و جذابیت متن را نیز حفظ کنند تا خواندن کتاب برای خوانندگان خسته کننده نباشد، اگر علاقه‌مند به کتاب‌های با ژانر جنایی هستید می‌توانید در وبگاه کاواک بهترین و جدیدترین‌های این ژانر را به صورت آنلاین، خریداری نمایید. رمان مکیناس نوشته‌ی محمد میرقاسمی توسط نشر بان به چاپ رسیده و در حال حاضر بر روی وبگاه کاواک قرار دارد.

موضوع اصلی مکیناس درباره‌ی گروگان‌گیری در تهران است و در طول هفت روز اتفاقاتی می‌افتد که نویسنده به خوبی و با قلمی روان به شرح آن می‌پردازد. محمد میرقاسمی قبل از کتاب «مکیناس»، کتابی با نام «پیش از آب شدن برف‌ها» را در کارنامه‌ی خود داشت؛ اما درباره‌ی مکیناس می‌گوید: «این رمان، حال و هوای کاملاً متفاوتی با اولین رمانم «پیش از آب شدن برف‌ها» دارد و نوشتن آن دو سال طول کشید، رمان «مکیناس» هفت فصل دارد که هر فصلش در واقع یک روز است، به‌این‌ترتیب، کل داستان رمان در هفت روز پشت سر هم جریان دارد و در طول رمان، گریزی به سال‌های گذشته و دهه‌ی شصت زده می‌شود تا حقیقت مشخص شود. همچنین جدا از زمینه‌ی جنایی، داستان «مکیناس» درون‌مایه‌های سیاسی، اجتماعی و رگه‌هایی عاشقانه نیز دارد».

در گزیده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

«توی این اتاقک ایستاده و از حفره‌ای کوچک به ماشین پلیس‌هایی که برای دستگیری‌اش آمده‌اند نگاه می‌کند، اما نمی‌تواند جلوی ذهنش را بگیرد که به هر گوشه‌ی پرت و بی‌ربطی سرک نکشد. یاسی می‌گفت: «لجبازی ذهن». می‌گفت: وقتی می‌خواهی روی چیزی تمرکز کنی حاشیه‌ها پررنگ می‌شوند و برعکس، وقتی می‌خواهی چیزی را فراموش کنی صد برابر توی مغزت درشت و درخشنده می‌شود… یاسی در این لحظه کجاست؟ چه می‌کند؟ خوشحال است یا غمگین؟ از اتاقک بیرون می‌زند و وارد واحد شمالی می‌شود. می‌ایستد در آستانه‌ی در. احمد پشت به در دراز کشیده روی موکت و ایگور را مثل بالش، بین پاهایش بغل کرده. هر دو آرام‌اند، مثل پدر و پسری که از فوتبال برگشته‌اند. پایپ شیشه‌ای و فندک روی موکت افتاده».

محمد میرقاسمی نویسنده‌ی رمان مکیناس، در سال ۱۳۶۴ در تهران متولد شد و در رشته‌ی مهندسی عمران، مدرک کارشناسی اخذ نمود، او علاقه‌ی زیادی به نویسندگی دارد و تاکنون دو رمان که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد با نام‌های «پیش از آب شدن برف‌ها» و «مکیناس» به چاپ رسانده است. هم‌اکنون می‌توانید این رمان‌ها را به صورت آنلاین از وبگاه کتابفروشی کاواک خریداری نموده و از خواندن آن لذت ببرید.

بنفشه اپرا

در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار تحصیل کرده و هم‌اکنون به صورت تخصصی به تولید محتوا مشغول هستم. به کتاب‌های تاریخی و رمان علاقه‌ی ویژه‌ای دارم و امیدوارم بتوانم در تمامی موضوعات کتاب‌های خوبی به شما عزیزان معرفی نمایم.
۴+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن