پیشنهاد کاواکنقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

معرفی کتاب شاه، انقلاب اسلامی و ایالات متحده

اثر داریوش بایندر

معرفی کتاب شاه، انقلاب اسلامی و ایالات‌متحده  اثر داریوش بایندر

 

انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ نه‌تنها جامعه‌ی ایران را، که فضای سیاسی خاورمیانه را نیز دستخوش تغییراتی کرد. داریوش بایندر چهار دهه پس از وقوع انقلاب اسلامی در ایران، در تلاش برای بررسی جنبش‌های داخلی و خارجی که در نهایت منجر به شکل‌گیری این انقلاب شدند، مدارک بایگانی‌شده‌ای را به کار می‌گیرد که تاکنون مورداستفاده قرار نگرفته‌اند.

بایندر کتاب خود را با گفتن از تحولات اجتماعی-اقتصادی دهه‌ی چهل آغاز می‌کند و در ادامه شیوه‌ی حکومت شاه را در دهه‌ی ۵۰، همراه با ظهور جنبش‌های مخالف، به بررسی می‌گذارد. اشتباهات شاه، محاسبات سیاسی نادرست او، نفوذ روحیه‌ی پساویتنامی و نقش دولت کارتر ازجمله دیگر موضوعاتی هستند که داریوش بایندر در کتاب «شاه، انقلاب اسلامی و ایالات متحده» به آن‌ها می‌پردازد.

بایندر در این کتاب درباره‌ی چگونگی سقوط ایران در هرج‌ومرج و رفتن کنترل کشور از دست حاکمی بیمار و عواقب آن‌که هنوز هم که هنوز است بعد از چهل سال بازتاب آن را می‌توان شاهد بود، حرف‌های تازه‌ای برای گفتن دارد.

برگردان فارسی کتاب «شاه، انقلاب اسلامی و ایالات متحده» به نویسندگی داریوش بایندر، با ترجمه‌ی محمد آقاجری و به کوشش بنگاه ترجمه و نشر پارسه، در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

  • معرفی کتاب٬های پیشین را از این‌جا بخوانید.

سارا بوریائی

دانشجوی مطالعات ترجمه در دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستم و گاهی مقالات کوتاه ترجمه می‌کنم، علاقه‌ی زیادی به مطالعه دارم و امیدوارم به زودی بتونم ترجمه‌ی یک رمان کوتاه رو شروع کنم.
۰
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن