نقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

معرفی کتاب از ما بهتران

اثر پرفروش نیویورک‌تایمز

داستان موفقیت

کتاب ازمابهتران: داستان موفقیت، اثر پرفروش نیویورک‌تایمز و سومین اثر ناداستان مالکوم گلدول است که در سال ۲۰۰۸ به چاپ رسید. مالکوم گلدول در کتاب «ازمابهتران: داستان موفقیت» سعی دارد به بررسی فاکتورهایی بپردازد که به دستیابی فرد به درجات عالی موفقیت کمک می‌کنند. او در تائید سخنان خود، به این موضوع اشاره می‌کند که اکثر بازیکنان موفق هاکی، در ماه‌های نخست سال به دنیا آمده‌اند؛ داستان موفقیت بیل گیتس را شرح می‌دهد و برایمان روشن می‌کند که گروه بیتلز چرا و چگونه به موفق‌ترین گروه موسیقی تاریخ تبدیل شد. یکی از موضوعاتی که مالکوم گلدول در کتاب ازمابهتران؛ داستان موفقیت بر آن تأکید فراوان دارد قانون ۱۰۰۰۰ ساعت تمرین است. گلدول بیان می‌دارد که راه رسیدن به تخصص و موفقیت در سطوح جهانی، تمرین است و تمرین و تمرین به روش درست. برگردان فارسی این اثر به ترجمه‌ی حامد رحمانیان و انتشارات نوین در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته است.

افراد موفق

مالکوم گلدول نویسنده‌ی آثاری چون نقطه اوج، آنچه آن سگ دید، پلک زدن و داوود و جالوت است. او هم‌چنین مدیر صنایع پوشکین است؛ شرکتی که در حوزه تولید محتوای صوتی فعالیت دارد و پادکست‌هایی تولید می‌کند که در آن‌ها تاریخ و مسائلی که سال‌ها مورد سوء‌تعبیر قرارگرفته‌اند را موردبازنگری قرار می‌دهد. مالکوم گلدول در کتاب ازمابهتران: داستان موفقیت، مخاطب را به سفر می‌برد و او را با زندگی بهترین‌ها و باهوش‌ترین‌ها، مشهورترین‌ها و ثروتمندترین‌ها آشنا می‌کند. گلدول در این اثر خود، این پرسش را مطرح می‌کند که: چه چیزی افراد موفق را از دیگران متمایز می‌کند؟

اسرار زندگی مهندسان نرم‌افزار ثروتمند

خود او به این سؤال پاسخ می‌دهد. ازنظر مالکوم گلدول، برای آنکه بدانیم چه چیزی سبب موفقیت چنین افرادی شده است باید تمرکز خود را روی عادات، اخلاق و نحوه‌ی زندگی آن‌ها بگذاریم، نه محل تولد و فرهنگ و خانواده و طرز تربیت و این دست جزییات. گلدول در ادامه اسرار زندگی مهندسان نرم‌افزار ثروتمند را برایمان آشکار می‌کند؛ به ما می‌گوید که برای تبدیل‌شدن به یک فوتبالیست موفق چه چیز لازم است، چرا آسیایی‌ها در ریاضی قوی‌اند و چگونه گروه بیتلز موفق شدند عنوان بزرگ‌ترین گروه راک تاریخ را از آن خود کنند. انسان‌های بزرگ بسیاری هستند که می‌توان زندگی و پشتکارشان را الگو قرارداد و موفق شد؛ و حالا نوبت موفقیت شماست.

۱۰۰۰۰ ساعت تمرین

مالکوم گلدول ادعا می‌کند که دستیابی به موفقیت تا حد زیادی به غنیمت شمردن فرصت‌ها و میزان وقتی‌که فرد روی عمل موردنظر صرف می‌کند بستگی دارد. گلدول بیان می‌کند که برای رسیدن به تخصص کامل در هر کاری، ۱۰۰۰۰ ساعت تمرین مؤثر لازم است. این سخن گلدول به بسیاری آرامش خاطر می‌دهد؛ شاید با دانستن این اصل کمتر غصه‌ی شکست‌هایمان را بخوریم و باور کنیم که اگر به‌اندازه‌ی کافی تلاش و تمرین داشته باشیم، موفقیتمان حتمی است. باید دائماً با خود بگوییم: اگر می‌خواهم عملکرد بهتری داشته باشم تنها باید ساعات بیشتری تمرین کنم.

ما خود را به این باور عادت داده‌ایم که انسان‌های بزرگ و موفق همگی خود‌ساخته هستند و اگر به قله‌ی موفقیت رسیده‌اند، قدرت و توانایی منحصربه‌فردی داشته‌اند که نصیب هرکسی نمی‌شود. این فکر وجدان ما را آسوده می‌کند. اگر نتوانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم، چه کسی می‌تواند ما را سرزنش کند؟ افراد موفق همگی یک‌چیز بخصوصی دارند که ما از آن محروم هستیم پس طبیعی است که نتوانیم ماند آن‌ها باشیم. این فکرها را دور بریزید. شاید ما هرگز نتوانیم بیل گیتس باشیم، اما می‌توانیم خودمان باشیم و موفق هم باشیم.

می‌دانم که فکر می‌کنید وقت کافی ندارید و هنوز کتاب‌های مهم‌تری هستند که باید بخوانید؛ اما باور کنید، این کتاب یکی از بایدهای فهرست مطالعه‌تان است. کتاب ازمابهتران: داستان موفقیت را می‌توانید همین حالا از وب‌سایت کاواک تهیه نمایید.

خرید کتاب : https://www.cavack.com/Item/20577

۳+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن