فلسفهنقد و معرفی کتاب
موضوعات داغ

مسئله‌ی اسپینوزا

معرفی کتاب مسئله‌ی اسپینوزا

مسئله‌ی اسپینوزا,

اروین یالوم این بار با رمان «مسئله‌ی اسپینوزا» با دقتی مثال‌زدنی و روانکاوانه به سراغ زندگی باروخ اسپینوزا از فیلسوفان بزرگ غرب رفته است. یالوم این فیلسوف را که زندگی‌اش سراسر درگیری فکری بوده و اطلاعات اندکی از جزئیات زندگی‌اش در دسترس ما می‌باشد را در رمانی فلسفی_روان‌شناختی از نو خلق کرده است.

اسپینوزا فیلسوفی تنها که در کودکی به جهت هوش سرشار برای او آینده‌ی یک خاخام را پیش‌بینی می‌کردند، شروع به نقد فلسفی یهود کرد و بلافاصله از سوی جامعه‌ی یهودیت تکفیر شد و تا پایان عمر کتاب‌هایش توسط مسیحیان سانسور شد. یالوم در این رمان دو ماجرای موازی را در دو دوره‌ی متفاوت دنبال می‌کند. اولین فراز و نشیب‌های زندگی اسپینوزا و دیگری تأثیرپذیری آلفرد روزنبرگ، یهودی‌ستیز بزرگ و نظریه‌پرداز متفکر حزب نازی که در جریان جنگ جهانی دوم در پی محو آثار اسپینوزا بود.
یالوم معتقد است که اسپینوزا با عقاید و نوشته‌هایش جهان را تغییر داده و راه را برای روشنگری هموار نموده است. او این کتاب را با زبانی ساده و روشن، به دور از خشکی فلسفه و با نگاه روانکاوانه خود به رشته‌ی تحریر درآورده است.

برای خرید این کتاب به وبگاه کاواک و یا بر روی کلمه زیر کلیک نمایید :

مسئله‌ی اسپینوزا

مهری پورحیدر

من مهری پورحیدر، دانش آموخته‌ی رشته‌ی روانشناسی، فعال و مشاور در حوزه‌ی کودکان و نوجوانان می‌باشم. حوزه فعالیت‌های تخصصی من بیشتر کودکان دارای اختلالات تکاملی و اختلالات طیف اُتیسم و مباحث مربوط به والدین آن‌ها می‌باشد. علاقه‌مند به مطالعه در زمینه‌های روان‌شناسی، فلسفه و ادبیات هستم و امیدوارم بتوانم خوانده‌های خود را با شما هم شریک شوم.
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن