مطالب خواندنی
موضوعات داغ

ده کتاب با پایانی غیرمنتظره

پایان‌بندی‌های شوکه‌کننده

دختری در قطار

راشل هرروز صبح سوار همان قطار همیشگی می‌شود. هرروز ردیف خانه‌های بیرون شهر را از پنجره تماشا می‌کند و درنهایت قطار در ایستگاهی توقف می‌کند و او می‌تواند صبحانه خوردن همان زوج همیشگی را در محوطه‌ی پشت خانه‌شان تماشا کند. او آن‌قدر آن‌ها را دیده که گاهی حس می‌کند می‌شناسدشان. راشل آن‌ها را جس و جیسون صدا میزند. زندگی آن دو از دید راشل بی‌نقص است و با زندگی پیشین او از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

یک روز راشل چیز شوکه کننده‌ای می‌بیند. تنها یک دقیقه مانده تا قطار به حرکتش ادامه دهد، اما کافی است. حالا همه‌چیز فرق کرده است. راشل که نمی‌تواند این راز را پیش خودش نگه دارد، آنچه را می‌داند با پلیس در میان می‌گذارد و زندگی‌اش با زندگی همه‌ی کسانی که در این ماجرا دخیل هستند گره می‌خورد و رهایی از این مخمصه برایش ناممکن به نظر می‌رسد. آیا راشل بیشتر از اینکه کار مفیدی کرده باشد خودش را به دردسر انداخته؟

دختری در قطار را حتماً باید خواند. دختری در قطار اثری هیجان‌انگیز است که شما را در احساسات و هیجانات سبک هیچکاک غوطه‌ور خواهد کرد.

نویسنده‌ی این اثر پائولا هاوکینز می‌باشد. محبوبه موسوی آن را ترجمه و نشر میلکان به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتاب‌ فروشی آنلاین کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب دختری در قطار

در یک جنگلِ تاریکِ تاریک

بعضی‌ها لیونورا را، لی و بعضی دیگر نورا صدا می‌زنند. نورا نویسنده‌ی منزوی داستان‌های جنایی است که کمتر راضی می‌شود از خانه بیرون برود مگر آنکه کار مهمی داشته باشد. یکی از دوستان نورا که در یک سال گذشته نه او را دیده و نه با او صحبت کرده، به او پیشنهاد غیرمنتظره‌ای می‌دهد. او نورا را به یک‌خانه‌ی شیشه‌ای ترسناک خارج از شهر دعوت می‌کند تا آخر هفته‌اش را آنجا بگذراند. نورا با بی‌میلی می‌پذیرد. چهل‌وهشت ساعت بعد، نورا روی تخت بیمارستان به هوش می‌آید. او به‌شدت صدمه‌دیده اما هنوز زنده است و تنها چیزی که یادش می‌آید این است که یک نفر مرده است. اولین سؤالی که به ذهن نورا می‌آید این نیست که «چه اتفاقی افتاده»، بلکه او از خود می‌پرسد «من چه‌کار کردم؟»

نورا سعی می‌کند اتفاقات هفته‌ی پیش را کنار هم بگذارد. برای پرده برداشتن از رازها و پی بردن به انگیزه و پیدا کردن یک جواب، نورا مجبور می‌شود با تکه‌هایی از خودش مواجه شود. تکه‌هایی که اگر دست خودش بود، ترجیح می‌داد همان‌جا دفنشان کند: در گذشته‌ی خود.

نویسنده‌ی این اثر روث وِر می‌باشد. شادی حامدی آزاد آن را ترجمه و نشر نون به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتاب‌فروشی آنلاین کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب در یک جنگلِ تاریکِ تاریک

پیش از آنکه بخوابم

اس. جی. واتسون رمانش را با چنان هیجانی می‌نویسد که یادآور آثار قبلی‌اش باشد. رمانی که در آن یک بیمار مبتلابه فراموشی در جریان تصادفی رمزآلود حافظه‌اش را از دست می‌دهد و نمی‌تواند گذشته را به یاد بیاورد یا خاطرات جدیدی بسازد. او به‌شدت تلاش می‌کند بفهمد حقیقت چیست، او کیست و به چه کسی می‌تواند اعتماد کند.

نویسنده‌ی این اثر اس. جی. واتسون می‌باشد. شقایق قندهاری آن را ترجمه و نشر آموت به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتابفروشی آنلاین کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب پیش از آنکه بخوابم

دختری با نشان اژدها

مایکل روزنامه‌نگاری است که توسط عموی هریت برای تحقیق درباره‌ی ناپدید شدن و مرگ او استخدام شده است. مایکل و لیزبت در حین جست‌وجو در دفترچه‌ی هریت، متوجه می‌شوند که در چند جا به قتل‌های سریالی وحشتناکی اشاره‌شده است؛ همچنین مدارکی پیدا می‌کنند که نشان می‌دهد برادر هریت در قتل او دست داشته است. هنگامی‌که مایکل با برادر هریت روبه‌رو می‌شود، او مایکل را با اسلحه تهدید می‌کند و موفق به فرار می‌شود. کمی بعد مشخص می‌شود که پدر و برادر هریت هر دو مسئول قتل‌هایی هستند که هریت در خاطراتش به آن‌ها اشاره کرده بود و سعی داشته‌اند هریت را نیز در این قتل‌ها شریک کنند. پدر هریت ادعا می‌کند که هیچ نقشی در قتل دخترش نداشته و این دقیقاً همان‌جایی است که باعث فریب ما می‌شود؛ هریت درواقع زنده است و در پایان داستان پیش عمویش بازمی‌گردد که امید دارد بتواند پرونده‌ی قتل برادرزاده‌اش را حل کند.

نویسنده‌ی این اثر استیگ لارسن می‌باشد. علی منصوری آن را ترجمه و انتشارات بهمن آرا به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتاب‌فروشی انلاین کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب دختری با نشان اژدها

الیزابت گم شده است

ماد، مادربزرگ پیری است که دارد حافظه و درکش را از دست می‌دهد. با این حال، ماد حاضر نمی‌شود دوست قدیمی‌اش، الیزابت را فراموش کند. ماد باور دارد الیزابت گم‌شده و درخطر بزرگی است؛ اما هیچ‌کس به حرف ماد توجه نمی‌کند، نه دخترش هلن، نه پرستارانش، نه پلیس و نه پسر الیزابت، پیتر. ماد به کمک یادداشت‌هایی که برای خودش می‌گذارد و حس قوی‌ای که مدام به او می‌گوید الیزابت به کمک نیاز دارد، تمام توانش را جمع می‌کند تا حقیقت را آشکار کند و به کمک دوست عزیزش برود.

این وسواس قابل‌توجه باعث می‌شود زمان حال به‌سرعت معنی‌اش را برای ماد از دست بدهد؛ سرنخ‌هایی که پیدا می‌کند او را بیشتر از قبل به گذشته می‌برد، به یک ماجرای ناتمام دیگر؛ خواهرش سوکی که مدتی بعد از جنگ جهانی دوم ناپدید شد.

با بازگشت خاطرات غم‌انگیز پنجاه سال پیش، ماد برای یافتن الیزابت نیروی تازه‌ای پیدا می‌کند. آیا معمای ناپدید شدن سوکی می‌تواند کمکی به پیدا شدن الیزابت کند؟

نویسنده‌ی این اثر اِما هیلی می‌باشد. شبنم سعادت آن را ترجمه و نشر آموت به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتاب‌ فروشی انلاین کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب الیزابت گم شده است

به هیچ‌کس نگو

این فقدان برای دکتر دیوید بک تکان‌دهنده بود. ترسی که از اتفاقات هشت سال گذشته، هرروز با او همراه بوده است. دریاچه‌ای که نور کمرنگ ماه بر سطح آب خودنمایی می‌کرد، فریادهای گوش‌خراش، شبی که همسرش را بردند و شبی که او برای آخرین بار همسرش را زنده دیده بود.

همه به او می‌گویند که باید این اتفاقت را پشت سر بگذارد و یک‌بار برای همیشه گذشته را فراموش کند؛ اما برای دکتر بک انگار این ماجرا نمی‌خواهد تمام شود. پیامی که روی صفحه‌ی کامپیوترش ظاهر می‌شود، عبارتی که فقط او و همسرش از آن خبر داشتند، ناگهان این حس را در او بیدار می‌کند که ممکن است الیزابت جایی و به گونه‌ای زنده باشد.

به دکتر بک هشدار داده شده است که به کسی چیزی نگوید و او هم پیش خود پنهان نگه می‌دارد. در عوض، از هرکسی مورد اعتمادش هست دوری می‌کند. دکتر بک وارد جست‌وجویی می‌شود تا بفهمد کسی که در سایه ایستاده، کسی که پیامش این امید را در او زنده کرد، کیست. بک همین حالا هم تعقیب می‌شود. او مستقیم به قلب رازی تاریک و مرگبار کشانده می‌شود و یک نفر قصد دارد پیش از آنکه به آنجا برسد جلوی او را بگیرد.

نویسنده‌ی این اثر هارلن کوبن می‌باشد. بهزاد رحمتی آن را ترجمه و انتشارات چلچله به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتابفروشی انلاین کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب به هیچ‌کس نگو

ما دروغ‌گو بودیم

چهار نوجوان که بانام «دروغ‌گوها» شناخته می‌شوند تعطیلات تابستان را در جزیره‌ای خصوصی می‌گذرانند.

درحالی‌که بزرگ‌ترها مشغول جروبحث هستند، نوجوان‌ها عاشق می‌شوند و دروغ‌ها بزرگ‌تر، ناگهان همه‌چیز به بدترین نحو تغییر می‌کند. شخصیت اصلی داستان، کیدی، سال بعد به جزیره بازمی‌گردد و می‌بیند همه‌چیز فرق کرده؛ اما نمی‌تواند به یاد بیاورد که چرا؟

این کتاب با متنی جذاب و زیبا است که در پایان تا جایی شگفت‌زده‌تان می‌کند که ممکن است دیوانه شوید.

نویسنده‌ی این اثر امیلی لاکهارت می‌باشد. مهرآیین اخوت آن را ترجمه و نشر هیرمند به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتابفروشی کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب ما دروغ‌گو بودیم

کیمیاگر

این شاهکار، داستان سانتیاگو را روایت می‌کند. پسر چوپانی که آرزوی سفری در جست‌وجوی گنج را در سر می‌پروراند. این آرزو او را به ثروتی می‌رساند که به‌مراتب رضایت‌بخش‌تر و متفاوت‌تر از چیزی است که او تصور می‌کرد. داستان سفر سانتیاگو به ما درس‌هایی می‌دهد؛ درباره‌ی دانش گوش دادن به ندای دل که بسیار هم ضروری است، درباره‌ی غنیمت شمردن فرصت‌ها و درک پیشگویی‌ها و نشانه‌هایی که در مسیر زندگی سر راهمان ریخته شده و از هم مهم‌تر، درباره‌ی دنبال کردن رؤیاهایمان.

نویسنده‌ی این اثر پائولو کوئلیو می‌باشد. دل‌آٰرا قهرمان آن را ترجمه و نشر فرزان روز به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتاب‌فروشی کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب کیمیاگر

بادبادک‌باز

سال‌ها از زمانی که امیر دوست دوران کودکی‌اش، حسن را لو داد، می‌گذرد. امیر سفری را آغاز می‌کند به امید اینکه بتواند گذشته را کنار گذاشته و با حسن آشتی کند؛ اما متوجه می‌شود که یک اتفاق چگونه می‌تواند زندگی هردوی آن‌ها را برای همیشه تغییر دهد. این کتاب دل را می‌شکند و آن‌قدر باعث تعجبتان می‌شود که حسابش از دستتان در می‌رود.

نویسنده‌ی این اثر خالد حسینی می‌باشد. مهدی غبرائی آن را ترجمه و انتشارات نیلوفر به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتاب‌ فروشی کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب بادبادک‌باز

قتل راجر آکروید

در توصیف این رمان تنها می‌توان گفت که بی‌نظیر است. هیجانی که بامطالعه‌ی این کتاب تجربه می‌کنید از نوعی نیست که به آن عادت دارید، این کتاب به شما فرصت می‌دهد تا حدس بزنید که قاتل یا قاتلان چه کسانی هستند؛ و در صفحه‌ی آخر درحالی‌که دهانتان از تعجب باز مانده است به کتاب خیره خواهید شد.

نویسنده‌ی این اثر آگاتا کریستی می‌باشد. خسرو سمیعی آن را ترجمه و نشر قطره به چاپ رسانده است.

این اثر را می‌توانید از کتاب‌فروشی انلاین کاواک تهیه فرمایید.

لینک خرید کتاب قتل راجر آکروید

سارا بوریائی

دانشجوی مطالعات ترجمه در دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستم و گاهی مقالات کوتاه ترجمه میکنم، علاقه ی زیادی به مطالعه دارم و امیدوارم به زودی بتونم ترجمه ی یک رمان کوتاه رو شروع کنم.
۳+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن