ویژگی‌های کاواک
موضوعات داغ

تولد کاواک

این سه سال با کاواک چگونه گذشت؟

روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ ماه سال ۱۳۹۵، با ایده‌ی راه‌اندازی یک فضای فرهنگی و هنری مستقل، اولین محتوا با نام کاواک در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. باگذشت چند ماه و تولید و انتشار چندین محتوا و با استقبال مخاطبان کاواک، تصمیم گرفتیم تا توجه بیشتری به این فضا داشته باشیم و تقریبا از اوایل تابستان سال ۹۵ بر روی یک برنامه منظم، شروع به تولید و نشر محتوا در حوزه‌ی کتاب کردیم.

از پاییز همان سال و در اولین اقداممان در جهت فروش آنلاین کتاب، به سراغ دوستان کتاب‌خوانی رفتیم که متاسفانه در شهرهای کوچک خود به بسیاری از عناوین کتاب‌ها، دسترسی نداشتند. فروش آنلاین کتاب حقیقتا بسیار سخت‌تر ازآنچه که پیش‌بینی کردیم، بود. سختی کار و مشغله‌های جانبی تیم اولیه‌ی کاواک باعث شد تا در یک دوره‌ی سه‌ماهه، فعالیت‌های خود را متوقف کرده و حتی یک مطلب هم از سوی کاواک منتشر نشود.

در بهمن‌ماه سال ۹۵ دلمان برای فضای دوست‌داشتنی کاواک و حتی تمام آن سختی‌ها تنگ شد. با طرح‌هایی نو، اولین ایده‌های راه‌اندازی یک وب‌سایت نوین فروش کتاب شکل گرفت. با بسیاری از دوستان و اهل‌فن مشورت کردیم و بارها از شروع مجدد این پروژه منصرف شده؛ اما دوباره قصد انجام آن را کردیم. درنهایت و در اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ تصمیم قطعی خود را برای راه‌اندازی کتابفروشی آنلاین کاواک گرفتیم. با آغاز تابستان سال ۹۶، خانواده‌ی کاواک بزرگ‌تر شد و همکاری‌های جدید جهت طراحی وب‌سایت آغاز گردید. با توجه به بودجه‌ی محدود و انبوه مشکلات، کار طراحی وب‌سایت را تا پایان سال ۹۶ ادامه دادیم؛ اما هنوز وب‌سایت کاواک با آنچه در ذهن داشتیم فاصله‌ای طولانی داشت.

با تمام ناامیدی‌ها و سختی‌های طی کردن این مسیر، با تیمی کوچک و محدود به کار خود ادامه دادیم و درنهایت و در تاریخ سی‌ام خرداد سال ۹۷ توانستیم اولین کتاب را در سرای کتاب و هنر کاواک به فروش برسانیم. از آن روز و با حمایت و استقبال دوستان کاواک، تلاش کردیم تا بر تعهد اولیه‌ی خود در جهت تولید محتوای سودمند و ایجاد دسترسی آسان برای علاقه‌مندان کتاب، بایستیم؛ و درعین‌حال بکوشیم تا محتوایی کاربردی و موثر در زمینه‌ی کتاب، تولید و نشر نماییم. و امروز که تجربیات سه‌ساله خود در کاواک را با شما به اشتراک می‌گذاریم، از این همراهی نهایت قدردانی را داریم.

دوستانی که در این سال‌ها در کنار ما بودند :

آقای سعید گل‌طبق – آقای پیمان ملک‌زاده – خانم هنگامه مرادی – خانم میترا جلالی – آقای شهاب ملک‌زاده – خانم مهری پورحیدر – آقای رسا بحری – خانم سارا بوریایی – خانم تارا دولتشاهی – تیم هانی آی

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن