ادبیات ایرانتازه‌های نشرداستان جهانروان‌شناسی
موضوعات داغ

تازه های نشر مهر ۹۸

تازه های نشر

کتاب شهری که در آن زمان ایستاد

بهومیل هرابال | مترجم: بهاره هاشمیان | انتشارات هاشمی

مشاهده کتاب : https://www.cavack.com/Item/34691

کتاب شهری که در آن زمان ایستاد نوشته‌ی بهومیل هرابال می‌باشد که بهاره هاشمیان آن را به فارسی ترجمه کرده است. این کتاب توسط انتشارات هاشمی چاپ و در ۲۰۶ صفحه به بازار عرضه شده است.آخرین چاپ آن مربوط به سال ۱۳۹۸ بوده و می‌توان به لحاظ موضوع‌بندی آن را در بخش داستان جهان قرار داد.

کتاب امر وانموده 

آتوسا راوش | انتشارات روشنگران

مشاهده کتاب : https://www.cavack.com/Item/31613

اگر چه این تحقیق، بر الگوهای بازنمایی زنانگی در مطبوعات دهه هفتاد کشور متمرکز شده است، اما فی‌الواقع، دریچه‌ای است که توسط آن می‌توان نسبت به مناسبات کلان اجتماعی،فرهنگی و سیاسی کشور بصیرت‌هایی کسب کرد. در دهه هفتاد شاهد رقابت چند ساختار کلامی در خصوص زنان بوده‌ایم.

گفتاری که میراث انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ است و صور گفتاری دیگری که حاصل استحاله،دگردیسی،تحولات و الگوهای مقاومت در مقابل گفتار مذبور است.نکته جالب توجه،اثبات وجهی است که این گفتارها را به یکدیگر پیوند زده‌اند: این گفتار‌ها به رغم ناسازگاری‌های عمیق،در یک وجه با یکدیگر همدست و هم‌داستانند و آن تن‌زدودگی از مفهوم زنانگی است.

کتاب حافظ اندیشه

مصطفی رحیمی | نشر نو

مشاهده کتاب : https://www.cavack.com/Item/34841

دکتر مصطفی رحیمی، حقوق‌دان و مؤلف و مترجم برجسته، در این کتاب به «اندیشه‌ی» حافظ می‌پردازد و در پرتو اندیشه‌ی مدرن، جنبه‌های گونه‌گون اندیشه‌ی حافظ را از پس زیبایی و خیره‌کنندگی غزل‌هایش تحلیل می‌کند. او «همساز کردن ناهمسازها» را ایده‌ی بنیادین حافظ تلقی می‌کند و با ارجاعات مفید و مختصر می‌کوشد که ابعاد پنهان «نظریه‌ی عشق و رندی» را در نظام اندیشۀ حافظ آشکار سازد و همچنین نشان می‌دهد که کدام سویه‌های اندیشه‌ی حافظ با نظریات فلسفی عصر مدرن تلاقی می‌کند و کدام سویه‌ها با آن متفاوت است. نویسنده پرده‌ی نقش‌نقش شعر حافظ را کنار می‌زند تا از ورای آن انسان و جهان مطلوب حافظ را بازشناسد. در این میانه معنا و جایگاه یکایک گزاره‌های شعر حافظ در نظام اندیشه‌‌ی او به زبانی روشن تشریح می‌شود.

خرید اینترنتی کتاب از کاواک

۱+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن