تازه‌های نشرداستان جهانهنر
موضوعات داغ

تازه های نشر مهر ۱۳۹۸

تازه های نشر

کتاب عکس و دیدن عکس

پدید‌آورنده: یوریک کریم مسیحی | انتشارات بیدگل

این کتاب شامل ۲۶ فصل کوتاه است که عناوین آن به ترتیب عبارتند از «عکس چیست؟»، «در این کتاب عکس چیست؟»، «عکس خوب چیست؟»، «عکس بد کدام است؟»، «اول چه می‌بینیم؟»، «تداعی»، «همنشینی»، «تبارشناسی»، «پیشفرض و پیشفهم»، «زاویه دید»، «دیدن، خواندن، فهمیدن»، «سه حالت»، «نیت عکاس»، «تاویل»، «کادر، کادربندی»، «نامِ عکس، شرحِ عکس»، «سیاه و سفید، رنگی، رنگین»، «زیبایی»، «آنالوگ، دیجیتال»، «قصه، روایت»، «سیکوئنس»، «ت، مثل تقلب»، «ذاتن ارزشمند»، «من که بهترم»، «نقد عکس» و «نتیجه‌گیری».

کتاب یابنده نگهبان 

پدید‌آورنده: استیون کینگ | مترجم: سمیه داننده | انتشارات ماهابه

جان راتستاین، نویسنده‌ی نابغه و تأثیرگذاری است که شخصیتی معروف به نام جیمی گولد را خلق کرده اما چندین دهه می شود که کتابی به انتشار نرسانده است. یکی از طرفداران افراطی راتستاین با نام موریس بلامی، این نویسنده را به قتل می‌رساند و گاوصندوقش را خالی می‌کند. او علاوه بر پول، دست نوشته‌هایی در گاوصندوق راتستاین پیدا می‌کند که حداقل یک کتاب دیگر با محوریت شخصیت جیمی گولد را در خود دارند.

موریس، پول‌ها و نوشته‌ها را پنهان می‌کند و پس از آن، به خاطر ارتکاب جرمی دیگر، به زندان می‌افتد. چندین دهه بعد، پسری به نام پیت سابرز، پول‌ها و نوشته‌ها را پیدا می‌کند. موریس بلامی، خشمگین‌تر و کینه توزتر از همیشه، حالا بعد از ۳۵ سال از زندان آزاد شده و برای به دست آوردن چیزی که مال خود می‌داند، به سراغ سابرز خواهد رفت.

کتاب آن‌ها تندتر رانده بودند و از باران جلو زده بودند

پدید‌آورنده: بی. جی نواک | مترجم: شادی حامدی آزاد | نشر نون

بنجامین جوزف منلی نواک معروف به بی جی نواک بازیگر، استندآپ کمدین، فیلمنامه‌نویس و نویسنده‌ی جوانی است که بیشتر به خاطر نوشتن سریال‌های طنز در تلویزیون امریکا و بازی در بعضی از آن‌ها شهرت و محبوبیت پیدا کرده است.

او در خانواده‌ای اهل ادبیات بزرگ شده و دانش آموخته‌ی ادبیات انگلیسی و ادبیات اسپانیایی از دانشگاه هاروارد است. نواک کار اجرای استندآپ کمدی را بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه شروع کرد و دو سال بعد به فهرست مجله‌ی ورایتی با عنوان «ده کمدینی که باید برنامه شان را دید» راه یافت.

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 1 =

بستن