پیشنهاد کاواکتازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه های نشر مهرماه ۹۹

هفته سوم سری سوم

کتاب روح پراگ

پدید‌آورنده: ایوان کلیما

مترجم: خشایار دیهیمی

ناشر: نی

در طول دو سال گذشته، بسیار سفر کرده‌ام. شهرهای بسیاری دیده‌ام و کلیساها، موزه‌ها، باغ‌ها، و قصرهای بسیار. این دیدارها ملغمه‌ی غریبی از احساسات و تاثیرات در من بر جای گذاشته است، و علی‌الخصوص این شک را که در کجا باید منتظر دیدن چه چیزی باشم.احساس شک حاصل خاطرات بد نیست؛ احساس شک حاصل این است که به ندرت وقت آن‌را پیدا می‌کنم که رابطه‌ای با این شهرها برقرار کنم. هر شهری مثل یک آدم است: آگر رابطه‌ی اصیلی با آن برقرار نکنیم، فقط نامی بر جای می‌ماند، یک شکل و صورت بیرونی که خیلی زود از حافظه و خاطره‌مان می‌رود و رنگ می‌بازد. برای برقرار کردن چنین رابطه‌ای، باید بتوانیم شهر را با دقت ببینیم و شخصیت خاص و استثنایی آن‌را دریابیم، آن «من» شهر، روح شهر، هویت آن، و شرایط زندگی آن که در طول زمان و عرض مکان آن پدید آمده است. پراگ شهری رازآلود و پرهیجان است که با حال و هوایش، با مخلوط غریب سه فرهنگش الهام‌بخش خلاقیت افراد بسیاری شده است. سه فرهنگی که چندین دهه، یا حتی قرن‌ها، در این شهر در کنار هم می‌زیسته‌اند.

کتاب راهنمای استرس

پدید‌آورنده: جنی استینمتز

مترجم: مهناز خزائیلی

ناشر: نشر نی

این کتاب حاصل تلاش چندساله گروهی از محققان و کارشناسان است برای تأمین نیاز کسانی که در معرض فشارهای عاطفی و محیطی بوده‌اند

کتاب تالار گرگ

پدید‌آورنده: هیلاری منتل

مترجم: کیومرث پارسای

ناشر: انتشارات روزگار

در ابتدای کتاب “تالار گرگ” ما با “تامس کرامول” به عنوان یک کودک مواجه می‌شویم و این درحالی است که او قربانی خشونت‌های پدرش است بنابراین خانه را ترک می‌کند.

داستان کتاب “تالار گرگ‌” در دوره تاریخی بسیار پرافت و خیز و حساسی در انگلستان اتفاق می‌افتد. اگر نسل هنری هشتم ادامه پیدا نکند کشور در جنگ‌های داخلی از بین می‌رود.

شاه می‌خواهد ازدواج خود با ملکه را بعد از بیست سال خاتمه بدهد و با آن بولین ازدواج کند. پاپ و اکثریت اروپا مخالف این موضوع هستند. در این میان نقش تامس کرامول این است که به شاه کمک کند بر این مخالفت‌ها فائق بیاید.

او رفته‌رفته به جایگاه قدرتمندترین فرد در وزارت هنری هشتم دست می‌یابد و شاهد تمام نقاط عطف در تاریخ انگلستان است.

کتاب افیون روشن‌فکران

پدید‌آورنده: رمون آرون

مترجم: پیروز ایزدی

ناشر: فرهنگ جاوید

کتاب در پی کشف تناقضاتی است که باعث شده بود اکثریت قریب‎به‎اتفاق روشنفکرانی که از روش‎های علمی بریده بودند، به‎لحاظ سیاسی از کمونیسم شوروی در برابر دموکراسی‎های لیبرال حمایت کنند. از آن‎جا که کتاب بر تحلیل دیالکتیکی دقیقی استوار است و شناخت درستی از مارکس و مارکسیست‎ها ارائه می‎دهد.

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
۰
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن