پیشنهاد کاواکتازه‌های نشرویترین کاواک
موضوعات داغ

تازه های نشر مهرماه ۹۹

هفته سوم سری اول

کتاب نزدیک خانه

پدید‌آورنده: کارا هانتر

مترجم: شهناز رافعی

ناشر: خوب

بازرس آدام فاولی می داند که گم شدن دیزی میسون هشت ساله در مهمانی پدر و مادرش ، مثل نود درصد موارد دیگر ، به یکی از نزدیکان این خانواده مربوط می شود . خانواده دیزی بسیار عجیب غریب هستند ؛ مادرش همیشه نسبت به سر و وضعش وسواس دارد، پدرش مردی سرد و بی تفاوت است و برادر کوچک ترش هم منزوی و تودار به نظر می رسد .
بازرس فاولی شبانه روز تلاش می کند سرنخی از دختر بچه به دست بیاورد، اما انگار دیزی میسون آب شده و فرو رفته توی زمین ؛ هیچ کس چیزی نمی داند و هیچ کس هم او را ندیده، البته انگار همه سعی می کنند چیزی را پنهان کنند .

کتاب جریانی در راه است

پدید‌آورنده: محمدرضا تاجیک

ناشر: تیسا

امروز خاتمی یک شخص نیست، نماد و نمود یک گفتمان است، چکیده و عصاره یک نظام اندیشگی و یک نظم نمادین مدنی است، یک گره‌گاه یا نقطه آجیدن (کوک) است که به بدن بدون اندام و اندام‌های بدون بدن جریان اصلاح‌طلبی سامان می‌دهد و در پراکندگی این بدن نوعی انتظام ایجاد می‌کند. بنابراین خاتمی امروز «روکش» (به بیان لاکان) است که، چون از میان برخیزد، نه از تاک نشان ماند و نه از تاک‌نشان؛ در نتیجه در شرایط کنونی بدیلی برای او متصور نیست.

کتاب کتاب آواز

پدید‌آورنده: داریوش طلایی

ناشر: نشر نی

کتاب آواز پروژه‌ای است که به آواز ایرانی اختصاص دارد و جلد اول آن را با عنوان رمزگشایی آواز ایرانی پیش رو دارید. مجلدات بعدی این کتاب به جوانب دیگر آواز، از جمله سبک‌شناسی آواز ایرانی، خواهد پرداخت.
با این‌که آواز مهم‌ترین بخش موسیقی ایرانی را تشکیل می‌دهد، به امر آموزش آن، در مقایسه با سازها، بسیار کم‌توجهی شده است. کتاب رمزگشایی آواز ایرانی به قصد بنیانگذاری علم شناخت آواز به نام آوازشناسی و سپس آموزش آن به روش علمی، عملی (متدیک)، و آکادمیک تألیف شده است.

کتاب یونگ می‌گوید

پدید‌آورنده: ویلیام مک گوایر

مترجم: سیروس شمیسا

ناشر: قطره

در این کتاب تعدادی از سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های یونگ و خاطرات دیدارکنندگان او آمده است. برخی از این مدارک ارزشمند بعد از سال‌ها از گوشه و کنار بایگانی‌ها بیرون کشیده شده و برای نخستین‌بار در این کتاب به طبع رسیده‌اند. در این مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها و دیدارها یونگ عقاید و آرای خود را به زبانی ساده‌تر از آن‌چه در آثار او آمده برای مخاطبان با مثال توضیح داده است که بسیار مغتنم است. از این گذشته، گوشه‌هایی فراموش نشدنی از زندگی شخصی و کاری و علمی او ـ مثلاً روابطش با فروید ـ در این نوشته‌ها باز‌نمود یافته است. در همه‌ی این موارد خواننده با شخصیتی سخت تأثیرگذار مواجه می‌شود که بخش مهمّی از فرهنگ جهانی در زمینه‌های مختلف، به‌ویژه جهان اسرارآمیز روح و جهان باستانی اساطیر مدیون اوست. 

کتاب خورشید را بیدار کنیم

پدید‌آورنده: ژوزه مائو ده واسکونسلوس

مترجم: قاسم صنعوی

ناشر: جغد

ناگهان، چشم‌‌هایم دیگر در تاریکی نبود. قلب یازده ساله‌‌ام در سینه، از ترس بالا و پایین می‌‌پرید.
-ای مسیح مهربان با بره‌‌ای روی شانه‌‌ها، مرا در امان دار!
نور شدیدتر می‌‌شد. شدید و شدیدتر. و هرچه شدیدتر می‌‌شد، ترس من هم بیشتر می‌‌شد؛ حتی اگر می‌‌خواستم هم نمی‌‌توانستم فریاد بکشم.
همه در آرامش، خواب بودند. همه‌‌ی اتاق‌‌ها با درهای بسته در سکوت نفس می‌‌کشیدند.
روی تختم نشستم و پشتم را به دیوار تکیه دادم. چشم‌‌هایم چنان خیره شده بودند که نزدیک بود از کاسه در بیایند.
می‌‌خواستم دعا بخوانم، همه‌‌ی قدیسان حافظه‌‌ام را به یاد بیاورم، اما حتی نام بانوی لورد هم از دهانم در نمی‌‌آمد. این باید شیطان باشد. شیطانی که این همه مرا از او می‌‌ترساندند. اما اگر او بود، نور نباید به رنگ لامپ در می‌‌آمد، باید به رنگ آتش و خون می‌‌بود، و بی‌‌تردید باید بوی فسفر می‌‌داد. حتی نمی‌‌توانستم برادر فلیسیانو، فایول عزیزم را برای کمک صدا بزنم. در آن ساعت فایول، آنجا در خوابگاه راهبه‌‌ها، خرناس‌‌کشان، احتمالا پادشاه سوم را خواب می‌‌دید.
صدای آرام و آهسته‌‌ای شنیده شد:
-نترس فرزندم. آمده‌‌ام به تو کمک کنم.

کتاب اتوپرتره

پدید‌آورنده: ادوارد لو

مترجم: احسان لطفی

ناشر: حرفه هنرمند

خودزندگی‌نامه‌ها معمولا روایتی خطی‌اند، از A به B، غالبا همراستای بردار زمان، بجز در رفت و برگشت‌های گاه‌گدار که خاطره‌ای را به خاطره‌ای دیگر در گذشته یا آینده می‌دوزند. خاطره‌ها نویسنده را تصویر می‌کنند وقتی دارد عمل یا اندیشه می‌کند و وقتی به ترتیب پشت سر هم می‌نشینند حسی از دگرگونی پیوسته می‌سازند؛ از اینکه نویسنده چطور در گذر زمان به چیزی که هست تبدیل شده که عجیب هم نیست. مگر ما غالبا نمی‌خواهیم همین را در مورد آدم‌های مهم یا موفق بدانیم.

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
۰
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن