تازه‌های نشرویترین کاواک
موضوعات داغ

تازه های نشر مهرماه ۹۹

هفته دوم سری دوم

کتاب پسرانی از جنس روی

پدید‌آورنده: سوتلانا الکساندرونا الکسیویچ

مترجم: ابوالفضل الله دادی

ناشر: نگاه

نیروهای شوروی بین سال های ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۹، درگیر جنگی ویرانگر در افغانستان شدند که باعث مرگ بیش از ۵۰هزار نفر و از دست رفتن جوانی و انسانیت ده ها هزار نفر دیگر شد. کتاب پسرانی از جنس روی، خاطرات تأثیرگذار و صادقانه ی سربازان، افسران، پرستاران، مادران، پسران و دخترانی است که از جنگ و تأثیرات جاودان آن سخن گفته اند. این کتاب، داستانی واقعی و شوکه کننده است و مخاطب را بدون شک، متوجه شباهت این جنگ با جنگ آمریکا و ویتنام می کند. در این جنگ، جسد سربازان شوروی در تابوت هایی از جنس روی به کشور بازگردانده می شد در حالی که دولت شوروی، اساساً وجود چنین درگیری و جنگی را انکار می کرد. سوتلانا الکساندرونا الکسیویچ در کتاب پسرانی از جنس روی، از حقیقت جنگ شوروی و افغانستان پرده برمی دارد و شرحی فوق العاده خواندنی و تأثیرگذار از یکی دیگر از تجارب مشقت بار و خونین بشر ارائه می کند.

کتاب ماه غمگین، ماه روی

پدید‌آورنده: رضا جولایی

ناشر: چشمه

ماجرای پنج روزِ آخر زنده‌گی میرزاده‌ی عشقی‌ست. از هشتم تیر سال ۱۳۰۳ تا سیزدهم همان ماه و سال. رمان بعد یک مقدمه با پریشانی شاعر آزادی‌خواهِ رادیکال و روزنامه‌نگار تندرو آغاز می‌شود. اویی که یک خواب هول‌ناک ذهن‌اش را پریشان کرده و احساس می‌کند قرار است جان‌اش را بگیرند. جولایی شخصیتِ تاریخی خود را آرام‌آرام به قالبِ یک قهرمان داستانی درمی‌آورد، طوری‌ که حتا اگر مخاطبی واقعیتِ تاریخی پسِ رمان را نداند هیچ مشکلی برای خواندن‌اش نخواهد داشت. درواقع این همان بزنگاهی‌ست که جولایی را از انبوه تاریخ‌نویسان جدا و به رمان‌نویسی قهار تبدیل می‌کند.

کتاب تاریخ سیاسی جهان

پدید‌آورنده: جاناتان هولسلگ

مترجم: محسن عسکری جهقی

ناشر: نگاه

روایت سه هزار سال جنگ و صلح

کتاب جهش اجتماعی

پدید‌آورنده: ویلیام فون هیپل

مترجم: میثم محمدامینی

ناشر: نشر نو

کتاب چکیده اختلالات روان‌پزشکی

پدید‌آورنده: راب سلترز

مترجم: سهیلا خداوردیان

ناشر: بذر خرد

هدف این کتاب آشنا کردن با محتوای کلی روان‌پزشکی است. در کتاب چکیده اختلالات روان‌پزشکی، سعی شده که مقدمه‌ای عملی بر حوزه‌ پیچیده روان‌پزشکی به خواننده ارائه شود. هر بخش کوتاه این کتاب، خطوط کلی اطلاعات بنیادی را مطرح می‌کند، که برای دانشجویان پزشکی که بخش روان‌پزشکی خود را آغاز کرده‌اند، مفید و ارزشمند است.

کتاب کشتی کنسرو خرچنگ

پدید‌آورنده: کوبایاشی تاکیجی

مترجم: مصطفی رضوی فقیه

ناشر: روزنه

سال ۱۹۲۹ میلادی است. امپراتوری ژاپن در اونج قدرت به سر میبرد و مرزهای آن روزبهروز سرزمین های جدیدی را می بلعد. دنیا دیوانه وار به سمت آینده ای نامعلوم و تاریک پیش می رود و قدرت ها خود را برای شوکی بزرگ آماده می سازند. چه سرنوشتی در انتهای این مسیر خواهد بود؟سلطه جهانی؟سقوط و ویرانی؟کارگران کشتی فرصتی برای اندیشیدن به این سوال ندارند. آن ها باید در دریای یخبندان اختسک پیش بروند و برای منافع امپراتوری کبیر،خرچنگ صید و کنسرو کنند. آیا زحمات آن ها واقعا در راه میهن است؟ خرچنگ،خرچنگ و باز هم خرچنگ…

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
۰
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن