ادبیات جهانتازه‌های نشرداستان جهان
موضوعات داغ

تازه های نشر مرداد ۹۸

تازه های نشر 98

کتاب کجا رفتی برنادت

پدید‌آورنده: ماریا سمپل | مترجم: آرزو مقدس | نشر حوض نقره

کتاب کجا رفتی برنادت، رمانی نوشته‌ی ماریا سمپل است که اولین بار در سال ۲۰۱۰ وارد بازار نشر شد. برنادت فاکس ناپدید شده است. وقتی دخترش، «بی»، سفری خانوادگی را به خاطر کسب نمره‌های عالی جایزه می‌گیرد، برنادت خود را درگیر آمادگی‌های لازم برای رفتن به این سفر می‌کند. اما او به خاطر سال‌ها تلاش برای حفظ و چرخاندن زندگی خود در سیاتل، اکنون بسیار خسته و بی‌انرژی است و ذهنش در آستانه‌ی فروپاشی قرار دارد. پس از به وقوع پیوستن اتفاقی ناخوشایند، برنادت ناپدید می‌شود و خانواده‌ی خود را تنها می‌گذارد. بعد از رفتن برنادت، «بی» تلاش می‌کند تا دلیل رفتن او را بفهمد و همین جست‌و‌جوها، باعث پدیدار شدن گذشته‌ای پنهان از برنادت می‌شود که او سال‌ها تلاش می‌کرده آن را مخفی نگه دارد. رمان کجا رفتی برنادت، داستانی فوق‌العاده جذاب و سرگرم کننده درباره‌ی عشق یک دختر به مادرش است و به خانواده‌ای می‌پردازد که تلاش می‌کند هویت خود را بازشناسد.

کتاب دن کیشوت

پدید‌آورنده: میگل د سروانتس | مترجم: شهلا انتظاریان | انتشارات قدیانی

کتاب‌خوان‌های دنیا دو دسته‌اند: آن‌هایی که دن کیشوت را خوانده‌اند و آن‌هایی که لذت بسیار بزرگی را از دست داده‌اند. خواندن دن کیشوت یک سفر طولانی و بسیار جذاب است که به نظر من همه باید آن را تجربه کنند. سفر با پهلوانی که هدفی درست و قابل ستایش دارد اما راه درستی برای رسیدن به آن انتخاب نکرده است. در این رمان با کسی روبه‌رو هستیم که در حد و اندازه‌های خودش، با عقل ناقصی که دارد در پی حقیقت و در پی نجات دنیاست اما این دنیا دگرگون شده، متحول شده و به همین خاطر دن کیشوت در آن بازیچه دست همگان می‌شود. با این حال ماجراها و داستان های کتاب دن کیشوت فراموش نشدنی است. حکایت‌هایی که گاه کوتاه هستند و گاه بلند که در سراسر کتاب کشیده شده‌اند.

کتاب دیباچه ای تاریخی بر نظریه ادبی / از افلاطون تا بارت

پدید‌آورنده: ریچارد هارلند | مترجم: بهزاد برکت  | انتشارات ماه و خورشید

این کتاب اصلی‌ترین مفاهیم تاریخ نقد و نظری‌ی ادبی در غرب را به شکل آبرومندانه و قابل اطمینانی پوشش می‌دهد، به گونه‌ای که در پایان کار تصویر قابل قبول و روشنی از مسیر حرکت جریان نظری‌ی ادبی در ذهن خوانندۀ علاقه‌مند ترسیم می‌کند. شیو‌ی تطبیقی کتاب، ضمن پرهیز از برجسته‌سازی آرای صاحب‌نظران یک کشور خاص، امکان درک ژرف‌تری از قوت و ضعف رویکردهای مختلف در طول تاریخی دوهزار ساله را ایجاد می‌کند. زبان و نحو‌ی روایت هم به گونه‌ای است که همزمان اسباب رضایت مخاطب عام و خاص را فراهم می‌کند.

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن