تازه‌های نشرجامعه‌شناسیداستان نوجوان
موضوعات داغ

تازه های نشر مرداد ماه ۹۸

تازه های نشر

کتاب گرندل

پدید‌آورنده: جان گاردنر | مترجم: مرتضی زارعی | نشر خزه

مشاهده کتاب : https://www.cavack.com/Item/29567

گرندل درباره دیوی است که از اعماق تاریخ به جهان معاصر آمده و شاهد تنهایی، سرگردانی و خشونت انسان امروز است. او طی این گشت‌و‌گذار میان آدم‌ها، بسیاری از مفاهیم عمیق انسانی را مرور می‌کند؛ عشق به مادر، شادمانی، معصومیت، مفهوم زمان، خودخواهی، اندوه و سرگشتگی. این‌رمان، بازخوانی بازیگوشانه‌ای از منظومه حماسی «بیوولف» است که هزار سال پیش سروده شده است. گرندل دیوی است که از شعری کهن بیرون آمده، اما صدایش به نوعی صدای مضطرب و خشمگین انسان عصر جدید است.

جان گاردنر، نویسنده رمان مورد نظر، استاد داستان‌نویسی ریموند کارور و بسیاری از نویسندگان دیگر بوده و از چهره‏‌های اثرگذار در ادبیات قرن بیستم آمریکا محسوب می‌شود. به گفته منتقدان، «گرندل» مهمترین کتاب کارنامه جان گاردنر است و همین رمان، به‌تنهایی برای جاودانه ماندن نام او کافی است. «گرندل» اولین رمانی است که از این نویسنده، ترجمه و در ایران چاپ می‌شود.

کتاب زمین بر دوش لاک‌پشت‌ها

پدید‌آورنده: جان گرین | مترجم: راضیه عبدلی | انتشارات روزگار

مشاهده کتاب : https://www.cavack.com/Item/29566

اولین باری که متوجه شدم ممکنه یه موجود خیالی باشم، موقعی بود، که در طول هفته، بیش­تر وقتم رو توی یه موسسه­ی دولتی در شمال ایندیاناپولیس می‌گذروندم. بهش می­گفتن دبیرستان وایت­ریور. اون­جا باید سر ساعت خاصی غذا می­‌خوردم، درست بین ۱۲:۳۷ و ۱:۱۴ بعدازظهر. نیروهایی بودن که من رو وادار به این کار می­کردن، اونا خیلی قوی­‌تر از من بودن و من حتا نمی­­‌تونستم بشناسم­شون. ممکن بود این نیروها زمان دیگه­‌ای رو برای ناهارم انتخاب کنن یا ممکن بود کسایی که در اون روز خاص از ماه سپتامبر . موقع ناهار خوردن، با من سر یه میز بودن، موضوع دیگه‌­ای رو برای صحبت انتخاب کنن؛ این طوری احتمالا آخر داستان من تغییر می­‌کرد یا حداقل وسطاش عوض می­شد، اما کم­کم داشتم یاد می­‌گرفتم که زندگی­ت داستانی در مورد توئه، نه داستانی که خودت تعریف کنی.

کتاب علم و تبعیض جنسیتی

پدید‌آورنده: اولین رید | مترجم: ایرنا محی‌الدین بناب | نشر آموت

مشاهده کتاب : https://www.cavack.com/Item/29565

در این کتاب مقالاتی با سرفصل‌های «نخستی‌شناسی و پیش‌داوری»، «زیست‌شناسی اجتماعی و شبه‌علم»، «پاسخی به کتاب میمون برهنه درباره پرخاشگری»، «مردان در گروه‌های زن‌ستیز»، «انسان‌شناسی و فمینیسم»، «چالش‌های مادرسالاری»، «درک نادرست از ساختارهای ابتدایی خویشاوندی» و «تکامل‌گرایی و ضد تکامل‌گرایی» آمده است.

نویسنده در مقدمه کتاب نوشته است: مقاله‌های این مجموعه اکتشافات واقعی و پیشرفت‌های انجام‌گرفته در این حوزه‌های متنوع را کوچک می‌شمارند. در عوض در جست‌وجوی آنند که نشان دهند در کدام یک جنبه‌های خاصی نفوذ نظرات شبه علمی واقعیت‌ها را تحریف می‌کند و حقایقی را که قرار است در آن‌ها پیدا شوند پنهان می‌کند. در سال‌های اخیر درباره تبعیض نژادی که ممکن است در نتیجه‌گیری‌های بعضی از متخصصان ژنتیک و دیگر نویسندگان یافت شود بسیار نوشته شده و به طور مشخص در علوم زیستی و اجتماعی توجه کمی به حضور تصور قالبی جنسیت‌گرا شده است. بعضی از این موارد از سوی حامیان متعصب جنبش آزادی زنان آشکار شده است، کسانی که احتمال زیاد دارد به این مسائل حساس باشند و از صدماتی هم که به جست‌وجوی حقایق علمی و هم به علت پیشرفت اجتماعی می‌زنند آگاه باشند.

خرید اینترنتی کتاب از فروشگاه کتاب کاواک

برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + دوازده =

همچنین ببینید

بستن
بستن