تازه‌های نشرجامعه‌شناسیسیاسینمایش‌نامه و فیلم‌نامه
موضوعات داغ

تازه های نشر شهریور ۹۸

تازه های نشر

کتاب انسان نیک سچوان

پدید‌آورنده: برتولت برشت | مترجم: کامران جمالی | انتشارت نیلوفر

نمایشنامه «انسان نیک سچوان» نوشته برتولت برشت نمایشنامه‌نویس و کارگردان شهیر تئاتر آلمان به‌تازگی با ترجمه کامران جمالی توسط نشر نیلوفر منتشر و راهی بازار نشر شده است. برشت نگارش این نمایشنامه را در سال ۱۹۳۸ آغاز کرد اما اتمام آن تا سال ۱۹۴۱ طول کشید؛ یعنی زمانی که از آلمانی نازی فرار و به آمریکا مهاجرت کرد. داستان «زن خوب ایالت سچوان» یا «انسان نیک سچوان» هم مانند نمایشنامه دیگر برشت «توراندخت» در آسیای شرقی جریان دارد و زمینه اصلی آن انتقاد از دیکتاتوری و حکومت‌های استثماری است.

کتاب کار کار انگلیسی‌هاست

پدید‌آورنده: جک استراو | مترجم: علی مجتهدزاده | کتاب پارسه

وزیر خارجه سابق بریتانیا جک استرا، کتابی در ارتباط با روابط تاریخی ایران و انگلستان نوشته و به این مسئله پرداخته که چرا ایرانی‌ها به انگلیسی ها بی‌اعتماد هستند. این کتاب چهارصد صفحه ای تحت عنوان «کار، کار انگلیسی‌هاست» در انگلستان به چاپ رسیده و کاملا به مسائل ایران و انگلستان با دیدگاه تاریخی پرداخته است.

کتاب جنس اول (توانایی‌های زنان برای دگرگونی جهان)

پدید‌آورنده: هلن فیشر | مترجم: نغمه صفاریان‌پور |  نشر نو

هلن فیشر، مردم‌شناسِ سرشناس می‌گوید آینده متعلق به زنان است. او در این کتاب جنجال‌برانگیز این ادعای وسوسه‌انگیز را شرح می‌دهد. فیشر با استفاده از تحقیقات مبتکرانه نشان می‌دهد که چطور استعدادهای ذاتی زنان، در قرن بیست و یکم، دنیای امروزمان را تغییر می‌دهد و آنان را به رهبرانی مطلوب و شکل‌دهندگانی مؤثر در کسب‌وکار و اجتماع مبدل می‌کند. فیشر نشان می‌دهد که چطور ساختار خاص ذهن زن، زنان را قادر می‌سازد تا شیوه‌ی تفکر شبکه‌ای یا تفکر ترکیبی را در پیش گیرند، در حالی که شیوه‌ی تفکر ذهن مردانه گام به گام و همراه با تمرکز کامل حواس و تفکیک‌سازی موضوعات است. این کتابِ روشنگر دیدگاه شما را نسبت به خود، خانواده، دنیای اطراف، و نیز هر مرد و هر زنی که ملاقات می‌کنید تغییر خواهد داد.

خرید کتاب‌ از سایت کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن