تازه‌های نشرزندگی‌نامه و خاطراتنمایش‌نامه و فیلم‌نامه
موضوعات داغ

تازه های نشر شهریور ۹۸

تازه‌های نشر

کتاب معسومیت

پدید‌آورنده: مصطفی مستور |  نشر مرکز

از حیاط خونه که زدم بیرون پیاده رفتم طرف خونه. چنذ قدم که برداشتم باز اون فکر همیشگی اومد سراغم. درست نمی‌دونم اما از دو سال پیش که مامان و بابا از هم جدا شده بودند، هر وقت مامان را تو حیاط خونه می‌دیدم اون فکر مسخره می‌اومد سراغم. منظورم اینه که تا چند روز می‌خواستم رئیس جمهوری، شهرداری، وکیلی وزیری چیزی بودم و می‌تونستم دستور بدم یک روز را به اسم «روز عروس» اسم‌گذاری کنند و تو اون روز همه زن‌های شهر از پیر و جوون گرفته تا مجرد و متاهل تا بچه و بزرگ و سالم و مریض و آزاد و زندونی، همه لباس عروس بپوشند و بریزند تو خیابون‌های شهر و همه جا را غرق نور کنند…

کتاب آلن تورینگ و پایه‌گذاری کامپیوترهای امروزی

پدید‌آورنده: نایجل کاوتورن | مترجم: امیرهمایون محسنی | نشر دیبایه

آلن تورینگ منحصر به فرد بود. آنچه شما هنگام شناختن یک نابغه به خوبی در می یابید این است که تفاوت بسیاری بین یک نابغه و یک شخص بسیار باهوش وجود دارد. هنگام صحبت با اشخاص بسیار باهوش ممکن است ایده جالبی را مطرح کنند، و شما اگر به آنها نگویید، شاید به خود بگویید که آن ایده می توانست به ذهن من هم برسد. در ارتباط با تورینگ، هیچگاه چنین احساسی نداشتید. او همواره شما را با تازگی و اصالت اندیشه اش به تعجب وامی داشت. این حیرت انگیز بود.

مجله فرهنگ بان

پدید‌آورنده: جمعی از نویسندگان | نشر بان

این مجموعه که حاوی مقالات پربار و علمی به قلم منتقدان و پژوهشگران معاصر در بخش‌های گوناگون تاریخ، اندیشه، زبان فارسی، ادبیات، داستان، معرفی و نقد کتاب، رویداد و یادنامه، است، علاوه بر ارائه‌ی اطلاعاتی ارزشمند پیرامون این حوزه‌ها، زمینه آشنایی مخاطب را با نویسندگان جوان فراهم می‌آورد.

عمیق‌ترین انگیزه مطالبات سیاسی راسل نگرانی او درمورد بقای نوع بشر است. «ما اکنون در تاریخ بشر به مرحله‌ای رسیده‌ایم که برای نخستین بار بقای نوع بشر وابسته به این است که تا چه حد انسان‌ها می‌توانند بیاموزند که تسلیم ملاحظات اخلاقی شوند.» دوران ما دورانی تیره است، اما شاید ترس‌هایی که این عصر در ما برمی‌انگیزد به سرچشمه خردورزی تبدیل شود. اگر بنا باشد چنین وضعی به وجود آید بشر باید در سال‌های خطرناکی که پیش رو دارد بکوشد از نومیدی بگریزد و امید به آینده را در خود زنده نگاه دارد، آینده‌ای که از آن چه تاکنون بوده است بهتر خواهد بود.

خرید کتاب از کتابفروشی کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + شانزده =

بستن