تازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

تازه های نشر شهریور ۱۳۹۸

تازه های نشر

کتاب صد ساعت با فیدل

پدید‌آورنده: ایگنا سیورامونت | مترجم: کیومرث پارسای |  انتشارات آریابان

فیدل کاسترو، یکی از چهره‌های سیاسی معاصر است که بسیاری از نویسندگان، هنرمندان و فیلمسازان تلاش کرده‌اند زندگی و اندیشه‌های او را در قالب کتاب، عکس و فیلم روایت کنند یا به نمایش بگذارند. کتاب «صد ساعت با فیدل» که زندگی و خاطرات رهبر پیشین کوبا را دربرمی‌گیرد، حاصل گفتگوی طولانی ایگناسیو رامونت با فیدل کاستروست. در این کتاب که شامل مقاطع تاریخی انقلاب کوبا، فشارهای نظامی و سیاسی امریکا، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، وضعیت کوبای امروز، شرایط سیاسی حاکم بر امریکای لاتین و ماجرای استعفای فیدل کاستروست، تاریخ جهان از منظر این چریک پیر روایت می‌شود.

کتاب زنی در آینه

پدید‌آورنده: ربکا جیمز | مترجم: نسترن ظهیری | انتشارات ققنوس

خانه‌های قدیمی همیشه داستان‌هایی برای گفتن دارند. داستان عشق‌های به ثمر رسیده و نرسیده، رازهای آشکارشده و رازهایی که تا ابد پوشیده خواهند ماند، و ترس… داستان ترس‌هایی که نسل به نسل و سینه به سینه روایت شده‌اند. زنی در آینه داستان عشق است و راز و ترس؛ داستان نفرینی که با خشت خانه و سلول ساکنانش در طی نسل‌ها آمیخته شده است.

نفرینی از سر عشقی نافرجام که هر بار و در هر نسل یکی از اعضای خانواده اسیر آن می‌شود. داستان سه زن از سه نسل و طرز برخوردشان با عشق و ترس و جنون؛ زنانی با نقش‌های اجتماعی مختلف که هر کدام به روش خود با ترس و عشق و رازهایش روبه‌رو میشود. ربکا جیمز، نویسند‌ه‌ی استرالیایی این کتاب که به گفت‌ی کاربران گودریدز، داستانی جذاب و خواندنی به سبک گوتیک نگاشته است، خواننده را وامی‌دارد تا، بی اینکه بتواند کتاب را زمین بگذارد، پیگیر اتفاق‌های آن باشد.

کتاب چرم ساغری

پدید‌آورنده: انوره دو بالزاک | مترجم: م.ا. به آذین | انتشارات ناهید

د ر‌واقع این رمان عجیب یک مسئله خاص ـ مسئله زندگی فرد ـ را مطرح می‌کند چرم ساغری طلسمی است که گویی زندگی را در خود متراکم ساخته است همچنان که تلاش فرد برای رسیدن به خواست‌ها و آرزو‌های خود به تدریج نیرو‌های جسم‌اش را می‌فرساید و از سرمایه زندگانی‌اش می‌کاهد، دارنده طلسم نیز در نیل به کام و آرزوی خود که کافی است فقط بر زبان آید تا برآورده شود.

خرید آنلاین کتاب از سایت کاواک : www.cavack.com

۲+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − نه =

بستن