اقتصادتازه‌های نشرداستان جهانزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

تازه های نشر دی ۹۸ – کاواک

تازه های نشر

کتاب بهزاد (شناخت نامه بهزاد گلپایگانی)

مجید کاشانی و معراج قنبری  | انتشارات نظر

بهزاد گلپایگانی، هنرمند نقاش و طراحی گرافیک در سال ۱۳۱۷ و در خانواده‌ای نظامی به دنیا آمد. او تحصیلات خود را به پیشنهاد دوستش عباس مشهدی‌زاده از هنرستان هنرهای زیبای پسران تهران که به تازگی راه‌اندازی شده بود، در سال ۱۳۳۶ و در رشتهٔ نقاشی آغاز کرد و سپس در دانشکده هنرهای تزئینی تهران و سپس در هنرهای زیبای پاریس ادامه داد. او در مدت هفت سال اقامت خود در پاریس به تحصیل و طراحی روی پارچه پرداخت. گلپایگانی در مقاطع مختلفی تحصیلات عالی خود را، در ایران و همچنین فرانسه نیمه کاره رها کرد. بهزاد معتقد بود با صاحب گالری‌ها و دست‌اندرکاران نیز به دلیل ضوابط تجاری و تشریفات فراوان تفاهمی ندارد، از این‌رو از بسیاری از هم‌دوره‌ای‌های خود شهرت کمتری کسب کرد.

کتاب صنعت و امپراتوری

اریک هابسبام | مترجم: عبدالله کوثری | انتشارات ماهی

انقلاب صنعتی سرآغاز بنیادی‌ترین دگرگونی در زندگی آدمی در طول تاریخ مستند مکتوب است. این انقلاب زمانی کوتاه با تاریخ بریتانیای کبیر انطباق یافت و بدین گونه تمامی اقتصاد جهان بر گرد این کشور بنا شد و این امر بریتانیا را صاحب چنان نفوذ و قدرت و جهانی‌ای کرد که هیچ کشوری تا به این اندازه بدان دست نیافته است. در آن لحظه از تاریخ جهان،بریتانیا تنها صادرکننده تنها واردکننده‌ی عمده تنها عامل حمل‌و‌نقل تنها سرمایه‌گذار در خارج تنها امپریالیست و تنها کشور با سیاستی به راستی جهانی بود. هابسبام در این کتاب ظهور بریتانیا در مقام نخستین قدرت صنعتی، سقوط آن از جایگاه موقت پیشگامی، رابطه‌ی کم و بیش ویژه‌ی آن با دیگر بخش‌های جهان و برخی اثرات این همه را بر کل جامعه و طبقات گوناگون آن کشور مورد بررسی قرار داده است.

کتاب مسافر تنها

جک کرواک | مترجم: سلماز بهگام | انتشارات ورا

حرفش را باور نکردم. جدا در نهایت اشتیاق در پی تجربه‌ای بودم که برای شهروند دنیای مدرن به ندرت پیش می‌آید؛ خلوت مطلق و راحت در دنیای ناآرام طبیعت، شب و روز، شصت‌وسه روز و شب اگر بخواهم دقیق بگویم. ما اصلا نمی‌دانستیم که طی زمستان گذشته چقدر در کوهستانی که بنا بود به آن‌جا بروم برف باریده.

خرید اینترنتی کتاب از کاواک

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن