تازه‌های نشرجامعه‌شناسیسیاسی
موضوعات داغ

تازه های نشر دی ۱۳۹۸

تازه های نشر

کتاب خودآموز دیکتاتورها

رندال وود و کارمینه دولوکا| مترجم: بیژن اشتری  | نشر ثالث

به دیکتاتورهای پیش از خودت نگاهی بینداز: شک نکن آن‌ها هم از یک خودآموز برای رسیدن به اوج قدرت استفاده کرده بودند! چرا تو استفاده نکنی؟ لابد می‌پرسی مگر چنین خودآموزی وجود دارد؟ در جوابت می‌گوییم، بله، واقعاً وجود دارد و اتفاقاً الان آن را در دست داری. این کتاب راهنما را بخوان، قول می‌دهیم اگر دستورالعمل‌هایش را خوب بفهمی و خوب اجرا کنی، تو هم طعـم شیـرین قـدرت مطلقـه را خواهی چشید.

کتاب وصیت‌ها

مارگارت اتوود | مترجم: محمدرضا صالحی  | انتشارات جمهوری

فقط مردگان هستند که از ایشان تندیس ساخته می‌شود، اما با آن که هنوز زنده‌ام، تندیسی از من ساخته شده است. من همین حالا هم مثل یک مجسمه‌ی سنگی شده‌ام. در تقدیرنامه‌ای که عمه ویدالا با صدای بلند خواند، این‌گونه آمده بود: این تندیس نشان کوچکی است بابت تقدیر از مشارکت‌های متعدد من. این وظیفه را مقامات مافوق ما به وی محول کرده بودند، و بویی از قدردانی از آن به مشام نمی‌رسید. با نهایت فروتنی از او تشکر کردم و بعد، با کشیدن بند لباسی که به من پوشانده بودند آن را باز کردم؛ لباس روی زمین افتاد، و من هم همان‌جا ایستادم. این‌جا، در تالار آردوا، کسی را تشویق نمی‌کنیم و برایش هلهله نمی‌کشیم، اما حضار خیلی آرام برای من دست زدند. من به علامت تشکر سری تکان دادم.

کتاب اسفند وحشی

بس‌الن دانلدسن | مترجم: ابوالقاسم سری | انتشارات فرهنگ جاوید

کتاب حاضر ترس‌ها و خرافه‌های زندگی کهن را به تصویر می‌کشد. نگاه نویسنده متوجه طبقات بالادست و فرودست جامعه‌ی ایرانی است و تلاش کرده فارغ از هر گروه و جنسیتی باورهای مردم را درباره‌ی خرافه و سِحر و جادو و طلسمات جمع‌آوری کند. به‌باور بسیاری از پژوهشگران فرهنگ عامّه کتاب «اسفند وحشی» جزو جامع‌ترین و ارزشمندترین تحقیقاتی است که در یکصد سال اخیر در تاریخ فرهنگی ایران انجام شده است و همچنان یگانه و بی‌همتاست.

خرید کتاب اینترنتی از کتابفروشی کاواک

۱+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن