Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
تازه‌های نشرویترین کاواک
موضوعات داغ

تازه های نشر دی ماه ۹۹

هفته دوم سری اول

کتاب زمینه روان‌شناسی هیلگارد

پدید‌آورنده: گروهی از مولفان

مترجم: گروه مترجمان

ناشر: رشد

این کتاب در دو زمینه آگاهی به دست می‌دهد: نخست وضع کنونی دانش روانشناسی را عرضه می‌دارد، به این معنا که یافته‌های مهم این رشته را از نظر می‌گذراند تا با واقعیت‌های اثبات شده این رشته آشنا شوید. دوم آنکه ماهیت پژوهش در روانشناسی را وارسی می‌کند یعنی روشن می‌سازد که روانشناس چگونه برنامه پژوهشی خاصی برای فراهم آوردن شواهدی در تایید یا رد فرضیه تدوین می‌نماید. به این ترتیب شما در می‌یابید که برای پشتیبانی از هر ادعای تازه چه نوع شواهدی باید ارائه شود.

کتاب شوهرباشی

پدید‌آورنده: فئودور داستایفسکی

مترجم: میترا نظریان

ناشر: ماهی

ولچانینف یقین داشت که چنین گونه ای از زن ها حقیقتاً وجود دارند، اما همچنین معتقد بود، متناسب با این گونه از زن ها، شوهرانی هم هستند که علت وجودیشان منحصر به این است که همتای این گونه از زنان باشند. به عقیده ی او، ماهیت چنین شوهرانی در صرف وجودشان است. این ها به اصطلاح «شوهرباشی» هستند، یا بهتر بگوییم، در زندگانی فقط شوهرند و دیگر هیچ.

کتاب حماسه ملی ایران

پدید‌آورنده: تئودور نولدکه

مترجم: بزرگ علوی

ناشر: نگاه

این کتاب بهترین و معتبرترین مجموعه تحقیقاتى است که خاورشناسان اروپایى تا سى سال پیش درباره فردوسى و شاهکار جاودانى او کرده‌اند. در آن زمان هنوز دانشمندان ایران راه و روش تحقیق جدید را درست فرانگرفته و در این کار ورزیده و آزموده نشده بودند و بسیارى از تحقیقات مهمى که ایشان کرده‌اند هنوز انتشار نیافته بود. وانگهى فردوسى و آثار او زمینه بسیار وسیعى براى کاوش و جستجوهاى علمى است و سالیان دراز پویندگان و جویندگان در این دریاى پهناور شناور خواهند بود و باز دُرّ ناسفته از آن بیرون خواهند کشید.

کتاب از هایدگر تا گادامر

پدیدآورنده: ژان گروندن

مترجم: محمدرضا حسینی بهشتی | مسعود حسینی

ناشر: نشر نی

 

کتاب میعاد در دوزخ

(زندگی سیاسی خلیل ملکی)

پدیدآورنده: حمید شوکت

ناشر: اختران

خلیل ملکی تبریزی برای ما بیگانه‏‌ای آشناست. بیگانه بودنش در نگاه نخست سخنی غریب می‏‌نماید، چرا که در این سال‏‌ها حرف و سخن بسیار درباره‏‌اش گفته و شنیده‏‌ایم؛ سال‏‌هایی که نه تندی و درشتی، که بردباری و مدارا سکۀ رایج و پیمانۀ سنجش نیک و بد زمانه بوده‏‌اند. ملکی در این سال‏‌ها همواره با ما و سرآمد ما بوده است. راه و رسم او را در تمام این سال‏‌ها، چارۀ هر درد و مرهم هر زخمی انگاشته‏‌ایم تا به عیار و اعتبار همان سکۀ رایج و پیمانۀ سنجش، هرچه از او دور می‏‌شویم به ما نزدیک‏‌تر ‏شود.
شاه‏‌بیت غزل زندگی اندوه‌بارش را چنان سروده‏‌ایم که هیچ اسارتی را برنمی‏‌تابید و اسیر توده نبود تا در چشم خطاپوشمان حقیقت دیگری پنهان بماند که توده را به‏‌صرف توده بودن، به‏‌صرف تهی‏‌دستی، کمال راستی و درستی پنداشته بود. گویی در سرسرای تاریخ، آیینه‏‌ای در غبار برابرش نهاده باشیم که در آن تصویری از او نه آن‏‌گونه که بود، که آن‏‌گونه که می‏‌انگاریم و می‏‌پنداریم نقش بسته باشد. آیینه‏‌ای‏ شکسته‏ به تاوان تندی و درشتی روزگار سپری شده‏ که جز خاک و خاکستر پیامد دیگری بر جای ننهاده باشد. ما ملکی، این بانگ فروخفتۀ فرودستان را از آغاز تا پایان، آوای رسای هشدار بی‏‌پژواک چنین روزگاری انگاشته‏‌ایم. خورشید تابانی که بار دیگر سر برآورده است تا ظلمت برخاسته از تندی و درشتی خطاهای بی‏‌شمارمان را فرو بکاهد و فکر و اندیشه‏‌مان را جلا و درخششی تازه بخشد. بی‏‌آن‌که لختی درنگ کنیم و بیندیشیم و ببینیم آیا به‏‌راستی چنین است که می‏‌پنداریم یا این‌که ملکی تنها نجوای بیگانه‏‌ای آشنا، نجوای از خودبیگانگی ماست که بار دیگر سر برافراشته است؟

کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

پدیدآورنده: آرسن ونگر
مترجم: امیر حسین فاضلی مقدم
ناشر: کوله پشتی

 

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *