Deprecated: class-oembed.php از نگارش5.3.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از wp-includes/class-wp-oembed.php استفاده نمایید. in /home/magcavac/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051
تازه‌های نشرویترین کاواک
موضوعات داغ

تازه های نشر دی ماه ۹۹

هفته سوم سری سوم

کتاب کابوس‌های درخت پرتقال

پدید‌آورنده: مائده مرتضوی

ناشر: چشمه

 

کتاب مهمان انقلاب

پدید‌آورنده: کاترین کوب

مترجم: رامین ناصر نصیر

ناشر: چشمه

 

کتاب زنان نامرئی

پدید‌آورنده: کرولاین کریادو پرز

مترجم: نرگس حسن‌لی

ناشر: نشر برج

در هنوز بر همان پاشنه می‌چرخد، زنان همچنان همان “جنس دوم” دوبووار هستند.
در دنیایی که برای مردان طراحی شده هنوز هم داده‌ها مردانه هستند، از مراقبت‌های پزشکی تا آموزش و سیاست، و بدیهی است که ما هم با تکیه بر داده‌ها و اعداد، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری می‌کنیم، برنامه‌ریزی مردانه!

کتاب حاضر آینه‌ی تمام‌نمایی است از چگونگی طراحی دنیای اطراف ما براساس پیش‌فرض‌ها و داده‌های مردانه.
شکاف جنسیتی و نادیده‌گرفتن زنان در داده‌های ابتدایی بیشتر وقت‌ها عمدی نیست، اما نتیجه‌ی حاصل از آن به تبعیض سیستماتیکی علیه زنان ختم می‌شود و زنان برای عبور از این پیش‌داوری‌ها هزینه‌های روانی و جسمی و مالی بسیاری باید پرداخت کنند.

کتاب کتاب سیاه

پدید‌آورنده: اورحان پاموک

مترجم: عین‌له غریب

ناشر: نشر چشمه

… صبح همان روزی که قرار بود زنش او را ترک کند، در مسیر همیشگی محل کارش روی پله‌های شیب بابِ علی، تای روزنامه‌ی جلال این‌ها را زد زیر بغلش، یکهو یاد بچگی‌هاش افتاد و آن روز گرم تابستانی که با مادر و رویا و مادرِرویا روی قایق بودند و توی تنگه‌ی بغاز که آن روان‌نویسش که به رنگ یشم می‌نوشت و خیلی هم دوستش داشت افتاد توی آب و هیچ کسی هم نتوانست کاری بکند، درست مثل شبِ همان روزی که وقتی غالب متوجه شد نامه‌ی خداحافظی رویا هم با یک روان‌نویس مثل همان روان‌نویس نوشته شده هیچ کسی نمی‌توانست هیچ کاری بکند.

کتاب حقایق نهان دروغ‌های عیان

پدید‌آورنده: تیمور کوران

مترجم: حامد بهشتی

ناشر: روزنه

«حقایق نهان، دروغ‌های عیان» قرار است ریشه‌ها، نحوه عمل و پیامدهای مهم پدیده‌ای را مورد بررسی قرار دهد که از بدو شکل‌گیری جوامع انسانی با بشر همراه بوده است؛ پدیده‌ای که از کوچک‌ترین واحدهای تجمع انسانی در سطح خانواده و گروه‌های دوستی، تا بزرگترین آنها در سطح جامعه سیاسی قابل ردگیری است: «تحریف ترجیحات».
تیمور کوران، دانشمند ترکیه‌ای-آمریکایی تلاش می‌کند با بهره‌گیری از رویکردی میان‌رشته‌ای و با استفاده از دانش برآمده از روانشناسی، جامعه‌شناسی، اقتصاد و علوم سیاسی دریابد چه انگیزه‌ها و مشوق‌هایی موجب می‌شوند افراد ترجیحات‌شان را در بسیاری از موارد نادرست یا حتی وارونه،‌ بازنمایی کنند؛ و از آن مهم‌تر اثر چنین عملی بر شکل‌گیری، ماندگاری و سقوط ناگهانی ساختارهای کلان اجتماعی و سیاسی چیست. ظاهراً پاسخ به پرسش اول علی‌الخصوص برای شهروندانی که ذیل ساختارهای سرکوبگر سیاسی زندگی می‌کنند، یا برای خواننده آشنا با این قبیل ساختارها چندان سخت به‌نظر نمی‌رسد. اما نکته مهم اثر کوران این است که به ما نشان می‌دهد «تحریف ترجیحات» در واقع نه منحصر به موضوعات و مسائل حساسی است که ریشه یا اثر در سپهر سیاست دارند، و حتی نه لزوماً مختص نظام‌های دیکتاتوری و سرکوب‌گر.

کتاب اتیپل

پدید‌آورنده: ایلیا ارنبوگ
مترجم: مژگان صمدی
ناشر: نشر برج

 

  • تازه‌های نشر قبلی را از این‌جا دنبال کنید.
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *