تازه‌های نشرداستان جهانداستان نوجوانسیاسی
موضوعات داغ

تازه های نشر دی ماه ۹۸

تازه های نشر

کتاب افسانه پدران ما

سورژ شالاندن | مترجم: مرتضی کلانتریان | انتشارات آگاه

سورژ شالاندن نویسنده فرانسوی متولد ۱۹۵۲ پس از سی و چهار سال همکاری با لیبراسیون روزنامه مشهور پاریسی در حال حاضر عضو هیئت تحریریه کانار آنشنه دیگر روزنامه مشهور پاریسی است گزارش‌های او درباره ایرلند شمالی و محاکمه کلوس باربی جنایت کار جنگی فرانسوی جایزه آلبر لوندر را که مشابه جایزه پولیترز است نصیب او کرد شالاندن چند رمان دارد که از بین آن‌ها رمان درباره یک قول برنده جایزه مدیسی سومین جایزه ادبی معتبر فرانسوی شد.

کتاب حقوق اساسی آداب مشروطیت دول

محمدعلی فروغی | انتشارات کویر

حقوق اساسی، یعنی آداب مشروطیت دول رساله‌ایست نوشته محمدعلی فروغی که یک سال پس از فرمان مشروطیت چاپ شده است. این رساله بیان به‌سامانی از مفاهیم کلی حقوق اساسی به دست می‌دهد. بسیاری از واژگان جاافتاده‌ی حقوق در فارسی ریشه در این نوشته دارند. مقدمه‌ای در معرفی حقوق اساسی و دو فصل درباره‌ی اختیارات دولت و حقوق ملت این رساله را شکل می‌دهند. تمایز میان قانون اساسی و سایر قوانین، شکل‌ها مختلف حکومت، شکل‌گیری دولت مدرن مشروطه، نقش پارلمان در احقاق حقوق شهروندان، و جایگاه قانون در نظم‌بخشی به جامعه از موضوعات این رساله‌اند.

کتاب قصه‌ی یک سال مزخرف

هتر اسمیت | مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی | انتشارات فاطمی

قصه‌ی یک سال مزخرف که در سال ۲۰۱۹ مهم‌ترین جایزه‌ی شورای ادبیات کودک کانادا را برد، داستان زیبایی در قالب شعر آزاد است که به غفلت، خیانت، بخشش و دوستی می‌پردازد. هتر اسمیت در این کتاب با استفاده از شخصیت‌های واقعی، خصلت‌های خوب و بد انسانی را با هم به تصویر می‌کشد. جت که یک سال فاجعه‌بار و تلخ را پشت سر گذاشته است، برای سپری کردن تعطیلات تابستان به خانه‌ی ساحلی مادربزرگش می‌رود. او امید دارد که در آنجا همه‌ی خاطرات بد گذشته را فراموش کند و به آرامش برسد اما رازی دارد که… این کتاب پیش از این جایزه‌ی وینترست ۲۰۱۸ را نیز از آن خود کرده بود.

خرید کتاب آنلاین از فروشگاه کتاب کاواک

۰
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن