تازه‌های نشرجامعه‌شناسیداستان کودکزندگی‌نامه و خاطرات
موضوعات داغ

تازه های نشر دی ماه ۱۳۹۸

تازه های نشر

کتاب خانه درختی ۱۱۷ طبقه

اندی گریفیتس و تری دنتون| مترجم: آنیتا یارمحمدی| انتشارات هوپا

یه خبر داغ داغ برای طرفدارای خانه درختی، اندی و تری بیکار ننشستن و ۱۳ طبقه دیگه به این مجموعه جذاب اضافه کردن و این دوستای بازیگوش بی‌صبرانه منتظرن تا شما داستان خنده‌دارشون بخونید و با هم از خنده روده‌بر بشید و کلی کیف کنید.

داستانی سراسر خنده همراه با تخیلی قوی برای گروه سنی کودک‌و‌نوجوان از انتشارات‌ هوپا.

کتاب چپ داروینی (سیاست، تکامل، همکاری)

پیتر سینگر | مترجم: محمدمهدی هاتف | نشر کرگدن

پیتر سینگر در این کتاب می‌کوشد بر پایه شواهدی که به‌ویژه از نظریه‌ی بازی‌ها وام گرفته، نشان دهد تفسیر دست‌راستی از سرشت انسان، بر پایه‌ی نظریه‌ی تکامل، ناصواب است و باید با تفسیری همکارانه که نفع فرد را در گرو نفع همگان می‌بیند جایگزین شود. سینگر در پی آشتی دادن داروینیسم با سوسیالیسم است. برای دستیابی به این مقصود، او نخست دو وصلت نامیمون تاریخی را هدف قرار می‌دهد.

وصلت نخست، میان داروینیسم و سرمایه‌داری است. وصلت دوم نیز میان سوسیالیسم و مارکسیسم برقرار است. او می‌کوشد با باز کردن این دو گره، دو عنصر آزادشده، یعنی داروینیسم و سوسیالیسم، را با هم پیوند زند. اما این پیوند تنها هنگامی ممکن است که حک و اصلاحاتی در هر دو نظریه صورت گیرد.

 

کتاب خاطرات سیلویا پلات

سیلویا پلات | مترجم: مهسا ملک مرزبان | نشر نی

این زندگی‌نامه‌ی خودنوشت اوست. بسیار کامل، پیچیده و دقیق. اینجاست که او می‌کوشد با خودش روراست باشد. در برابر صورت‌سازی از خود مقاومت می‌کند. سیلویا پلاتی که در این جا می‌بینیم نزدیک‌ترین فرد به چهره ی واقعی او در زندگی روزمره‌اش است.
تد هیوز:
آنچه در درست دارید همچون زندگی‌نامه‌های معمولی فقط شرح زندگی نویسنده نیست. بلکه سرچشمه و منشأ غالب آثار اوست. برای نویسنده‌‍ای که کارش تا این حد بر جزئیات و ظرایف زندگی‌نامه‌اش متمرکز است، روابط اهمیتی ویژه دارد. دفتر حاضر چیزی ارائه می‌دهد که از هر زندگی‌نامه‌ی خودنوشت مهم‌تر است.از میان این صفحات و عبارات دلنشین صدایی به گوش می‌رسد که مانند اشعار سیلویا پلات صادق و بی‌نظیر است.

مشاهده کتاب ها در سایت کاواک

۳+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن