تازه‌های نشرداستان جهان
موضوعات داغ

تازه های نشر تیر ۱۳۹۸

همراه با کاواک

کتاب سن عقل

پدید‌آورنده: ژان پل سارتر | مترجم: حسین سلیمانی‌نژاد | نشر چشمه

متیو، استاد فلسفه است و فکر کردن به مفهوم آزادی، او را رها نمی کند. همزمان با نزدیک شدن سایه‌ی شوم جنگ جهانی دوم و پیچیده‌تر شدن زندگی شخصی متیو به خاطر حاملگی معشوقه‌اش، تلاش او برای آزاد ماندن، روز به روز شدیدتر می‌شود. سن عقل، به تفکرات ژان پل سارتر درباره‌ی مفهوم آزادی به عنوان هدف غایی وجود بشر می‌پردازد. این اثر تلاش می‌کند تا از طریق ارائه‌ی داستانی پرجزئیات از ذهن و روان شخصیت‌ها و نشان دادن اجبار در گرفتن تصمیماتی سرنوشت‌ساز در زندگی، به مفهوم آزادی نهایی از منظر فلسفه‌ی هستی گرایانه-اگزیستانسیال-بپردازد. روایت‌های ارائه شده توسط شخصیت‌ها با پیشروی داستان، عقیده‌ی سارتر درباره‌ی معنای واقعی آزاد بودن و چگونگی عملکرد یک شخص در چارچوب جامعه را به خوبی آشکار می‌سازند.

کتاب روزهای سرگشته در سکوت

پدید‌آورنده: میریسه لیندستروم | مترجم: شقایش قندهاری | انتشارات حکمت کلمه

اوا و سایمون بیش‌تر سال‌های زندگی‌شان را با یکدیگر سپری کرده‌اند. سایمون پزشک است و اوا معلم. آن‌ها سه دختر بزرگ دارند و خانه‌ای مجلل. با این حال، آنچه موجب پیوندشان می‌شود، فقط عاطفه، محبت و هم‌دلی‌شان نیست، بلکه واقعیت‌های دردناک گذشته‌شان نیز در این پیوند نقش دارد، امری که آن‌ها حتی از فرزندان خود پنهان نگاه داشته‌اند. اما پش از اخراج نابهنگام خدمتکارشان و در شرایطی که سایمون بیش از پیش در لاک خودش فرورفته، دیگر نمی‌توانند گذشته را بیش از این سرکوب کنند. این داستان فاش می‌کند که پیامدهای ویران‌گر اشتباه گرفتن سکوت به جای صلح و آرامش و همچنین پناه بردن به احساس شرمساری در موقعیت‌های گریزناپذیر چیست. لیندستروم با خلق این شاهکار اشتباهات ناگواری را به تصویر می‌کشد که حاصل قضاوت نادرست ما درباره میراث جنگ و نیز حاصل تعصبات رایج و روش‌های ویژه و نادرست‌مان برای حفظ بقاست.

کتاب رئیس جمهور گم شده است

پدید‌آورنده: بیل کلینتون و جیمز پترسون | مترجم: نسرین مجیدی | انتشارات روزگار

کتاب رئیس جمهور گم شده است هیجان‌انگیزترین و داغ‌ترین کتاب سال ۲۰۱۸، اثر نابغه‌‌ داستان سرایی، رئیس جمهور بیل کلینتون و نویسنده پرفروش‌ترین کتاب‌‌های جهان، جیمز پترسون است. این کتاب، داستانی خواندنی، جاه طلبانه و دلهره‌آور دارد که شما را به حیرت وا می‌دارد. ماجرایی فوق العاده! جهان در حیرت است! صفحات کتاب به فستیوال موسیقی دفکان یک منتهی می‌شود. این کتاب تاکنون توانسته است القاب پرفروش‌ترین کتاب داستانی سایت آمازون، پرفروش‌ترین کتاب در لیست مجله‌های نیویورک تایمز، یو اس ای تودی، وال استریت ژورنال، ایندیا را کمتر از ۳ماه پس از انتشار از ان خود کند.

کتاب همه‌ی آن‌چه همیشه می‌خواستیم

پدید‌آورنده: امیلی گیفین | مترجم: علی شاهمرادی |  نشر سنگ

این رمان از داستان زندگی چند نفر را همزمان از زبان خودشان روایت می‌کند. نینا زنی که زندگی مرفهی دارد و با همسر و پسرش زندگی می‌کند و در روزمرگی رفت و آمد با هم‌طبقه های خودش غرق شده است و از طرفی با پسر جوانش، فینچ هم مشکلاتی دارد، تام پدر مجرد دختری به نا لایلا که مشکلات خودش را دارد و نسبت به دخترش هم احساس مسئولیت می‌کند و لایلا دختر تام که در زندگی‌اش احساس پوچی می‌کند و به‌واقع خوشحال نیست. در این میان فینچ و لایلا با هم وارد رابطه‌ای می‌شوند که دردسرهایی به وجود می‌آورد.

خرید کتاب از فروشگاه کتاب کاواک

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفده =

بستن