تازه‌های نشرداستان جهان
موضوعات داغ

تازه های نشر تیر-ماه-۹۹

تازه های نشر

کتاب شوخی 

پدید‌آورنده: میلان کوندرا

مترجم: فروغ پوریاوری

ناشر: روشنگران و مطالعات زنان

کتاب شوخی، رمانی نوشته میلان کوندرا است که به داستان زندگی مردی به نام لودویک یان می‌پردازد. این اثر، ماجراهای اتفاق افتاده برای لودویک از دوران بلوغ تا ۳۷سالگی را پی می‌گیرد اما به صورت خطی این اتفاقات را روایت نمی‌کند و در عوض، بر چگونگی تأثیر کارهای یان بر دیگران و اطرافیان نزدیک به او تمرکز دارد.

این رمان درخشان که درباره‌ی عشقی نافرجام و انتقامی به ثمر نرسیده است، در بسیاری از موارد به خاطر اشارات و مفاهیم سیاسی‌اش مورد توجه قرار گرفته است. اما اکنون، پس از گذشت چندین دهه از انتشار اولیه‌ی کتاب و سالها پس از فروپاشی حکومت دست نشانده‌ی چک اسلواکی، می‌توان این اشارات سیاسی را آزادانه تجزیه و تحلیل کرد و آن ها را جزء ارزش‌های کتاب به حساب آورد. رمان شوخی، اثری بزرگ، تفکربرانگیز و تکان‌دهنده است که به مسئله‌ی جاودانه‌ی هستی انسان، نگاهی نو می‌اندازد.

کتاب کلمه‌های آبی تیره

کت کرولی

انتشارات: آموت 

این کتاب روایتگر ماجرایی عاشقانه است، عشقی که در سطور یک نامه و در دل دنیایی بزرگ‌تر از کلمات ابراز می‌شود و بعد از ناکام ماندن در جستجوی فرصتی دوباره راه خود را در دل نامه‌ها باز می‌جوید. در حالی که هنری به دختری دیگر می‌اندیشد و با او در ارتباط است، ریچل دل به او بسته است و مطمئن است که امی آن‌طور که شایسته است هنری را دوست ندارد. او پیش از رفتن آخرین تلاش خود را برای داشتن هنری صورت می‌دهد و با شناختی که از او دارد تصمیم می‌گیرد نامه‌ای بنویسد تا در آن به عشقش اعتراف کند، نامه‌ای که برای همیشه بدون پاسخ می‌ماند…

کتاب کارنامه خورش 

نادر میرزا قاجار

انتشارات اطراف

تسلط نادر میرزا قاجار به ادبیات، تاریخ و طب دوره‌ی خودش و دقت او در نگارش باعث شده کتاب کارنامۀ خورش تنها دستور طبخ غذاهای مختلف نباشد. این کتاب فرهنگ‌نامه‌ای از غذاهای ایرانی است همراه شرح حوادث تاریخی، خاطرات نویسنده، قصه و شعر که همه با نظمی درونی کنار هم نشسته‌اند. توصیفات و ابداعات زبانی برای طعم‌ها، تاریخچه‌ی غذاهای محلی ایران همراه گزارش آداب و رسوم، روابط اجتماعی و خانوادگی آن دوره کاری کرده که این متن در گذر زمان همچنان خواندنی و تازه باشد.

خرید کتاب از فروشگاه کتاب آنلاین کاواک
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن