تاریخ ایرانتازه‌های نشرداستان ایرانداستان جهان
موضوعات داغ

تازه های نشر تیر ماه – کاواک

تازه های نشر

📘کتاب اشیای سرگردان

#اریک_سانتر
مترجم: #فتاح_محمدی
#نشر_هزاره_سوم

سانتنر در این کتاب با تحلیل دو فیلم مهم، هیتلر ما از هانس یورگن سیبربرگ و هایمت از ادگار رایتز، به این پرسش می‌پردازد که چطور می‌توان با هولوکاست رو به رو شد. کتاب متمرکز است بر «کارسوگ» به مثابه تلاشی برای کنار آمدن با گذشته آسیب‌زا به نحوی که متضمن یادآوری «اشیای سرگردان» یک میراث فرهنگی است…

📙کتاب رویای برزخی

#اسماعیل_زرعی
#انتشارات_مروارید

«رویای برزخی» داستانی است که به شیوه «جریان سیال ذهن» نوشته شده است. داستان حکایت مرد حمالی است که در منزل، خلا زندگی و خستگی‌های روحی خود را با کوزه‌گری برطرف می‌سازد .مرد حمال همسری دارد که همواره او را تحقیر می‌کند و اغلب جنبه‌های منفی زندگی او را به میان می‌کشد .سرکوفت‌ها و تحقیرهای پی در پی در واقع تضادهایی است که در درون او وجود دارد .این تحقیرها سبب می‌گردد از زنش متنفر گردد و در عالم رویا شیفته زنی سیه چشم گردد.

📗کتاب زنان سیبیلو و مردان بی ریش

#افسانه_نجم_آبادی
مترجمان: #آتنا_کامل و #ایمان_واقفی
#انتشارات_تیسا

افسانه نجم‌آبادی استاد تاریخ و مطالعات جنسیت دانشگاه هاروارد در کتاب «زنان سبیلو و مردان بدون‌ریش: نگرانی‌های جنسیتی در مدرنیته ایرانی» نشان می‌دهد چگونه جنسیت و تمایلات جنسی همپای مدرنیته در ایران دچار تغییر و تحول شده است. این کتاب پژوهشی دقیق در باب امرجنسی است که بواسطه مواجهه ایران با غرب در قالب مفاهیمی چون ملت، جنسیت، وطن و علم صورت‌بندی جدیدی به خود گرفته است. نجم‌آبادی در مطالعه خود به ردیابی آثار و بقایای به جای مانده از دوره قاجار می‌پردازد تا بلکه نشانی از جنسیت و امر جنسی بیابد بدین منظور او علاوه برسفرنامه، رمان و شعر دوران قاجار، دست به دامان نقاشی‌ها، پارچه نوشته‌ها و تصاویر ضرب‌شده بر روی مسکوکات می‌شود.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

خرید کتاب از وب‌سایت کاواک

برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن