تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه های نشر تیر ماه سال ۱۳۹۹

تازه های نشر

خرید کتاب از کاواک

📗کتاب #چنگیز_خان

#جان_من | نشر ثالث

این کتاب سرگذشت و تاریخ مغولان که در نه فصل تدوین یافته است. فصل اول درباره چنگیزخان و چگونگی بالیدن و به قدرت رسیدن، فتوحات و سرانجام مرگ اوست.در فصل دوم جانشینان چنگیز معرفی شده‌اند.

📘کتاب #جمهور

#افلاطون | انتشارات علمی فرهنگی

کتاب جمهور #افلاطون از بزرگ‌ترین آثار فلسفی و ادبی جهان است در این اثر که جلوه گاه نظر نقاد و افکار عمیق افلاطون #فیلسوف_یونانی است میان سقراط و چند تن از جویندگان حقیقت گفت‌و‌شنودی در می‌گیرد. در آغاز، سخن از مفهوم واقعی عدالت است. #سقراط با برهان های روشن خود پرده‌های ابهام را از روی حقیقت عدالت به یک سو می‌زند و سپس در خیال، به جامعه‌ای عادل و کامل می‌پردازد. از سازمان و شکل حکومت و فضایل رهبران تربیت افراد مدینه فاضله خود سخن می‌گوید و سرانجام دامنه گفت‌وگو را به بحث درباره موجبات تباهی و زوال حکومت می‌کشاند.

📙کتاب #شهریاران_گمنام

#احمد_کسروی | ناشران: اکباتان دبیر

کسروی در مقدمه شهریاران گمنام با اشاره به این موضوع که ابهام‌های بسیاری در تاریخ پس از اسلام وجود دارد و در مورد خاندان‌های پادشاهی ناشناس اطلاعات کم و پراکنده‌ای موجود است، به ذکر تحقیقات خود درباره برخی از خاندان‌های نامعروف ایرانی پرداخته است. او در ادامه ،تحقیقات خود را شامل برخی از حکمرانان که شرق شناسان نیز آنها را نشناخته‌اند و نیز گروهی دیگر که دارای تحقیق‌هایی ناقص و دارای لغزش بوده‌اند و او به تصحیح آنها اقدام کرده، برشمرده است. کسروی در بخشی از همین مقدمه با اشاره به انجام رسانیدن سه بخش از کتاب، از نگارش بخش‌های چهارم، پنجم، ششم و هفتم در آینده خبر داده‌است. اما او موفق به نگارش آنها نشد.

۳+
برچسب‌ها

میترا جلالی

طراح سایت و کارشناس سئو، علاقه‌مند به ادبیات،هنر و تکنولوژی...

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن