تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه های نشر تیر۹۹

تازه‌های نشر

پاندمی (کرونا دنیا را تکان می‌دهد)

 اسلاوی ژیژک |  ترجمه‌ی: نوید گرگین 

کتاب اسلاوی ژیژک دربارهٔ ویروس کرونا کتابی‌ست دربارهٔ یک بحران مشخص در یک وضعیت مشخص. این کتاب (که بخش‌هایی از آن مقالاتی بوده‌اند که ژیژک طی این مدت به سه زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی در برخی رسانه‌ها منتشر کرده) تلاشی برای بررسی همهٔ جوانبِ بحرانِ ناشی از ویروس کرونا است: اگر بپذیریم که یکی از مهارت‌های ژیژک تفسیرهای فلسفی روی موضوعات روزمره باشد (که در ادبیاتِ سترونِ دانشگاهی این رویکرد را با نامِ بی‌مسمای مطالعاتِ فرهنگی می‌شناسند) مسئلهٔ بین‌المللی بحران کرونا تقریباً طیف کاملی از این دست موضوعات را برای او فراهم آورده‌است.

موضوعاتی که جسته و گریخته در دیگر متون ژیژک پیدا می‌شود همگی در این‌جا جمع شده‌اند: از وجوه روان‌شناختی و جامعه‌شناختی گرفته تا جنبه‌های فلسفی و ایدئولوژیک و در نهایت تلاش برای پاسخ به این پرسش که با در نظر گرفتن شرایطِ موجود کدام امکانات پیش روی ما به نظر محتمل می‌رسند. در مجموع ژیژک شرایط بحران را فرصتی می‌بیند که طی آن انسان ناگزیر است میانِ دو گزینهٔ رهایی و فروشِ همهٔ دستاوردهای تمدن به ثمن بخس دست به انتخاب زند.

خیال پرداز واقع گریز

 هاروکی موراکامی | ترجمه‌ی: مژگان رنجبر |  کتاب کوله پشتی

شکی نیست که نویسندگان تنها کسانی نیستند که دروغ می‌گویند. همان‌طور که همگی آگاهیم، سیاستمداران نیز این کار را انجام می‌دهند. دیپلمات‌ها و نظامیان هم گاهی دروغ‌های خاص خودشان را می‌گویند، همان‌طور که فروشندگان ماشین، قصاب‌ها و معماران چنین کاری می‌کنند. اما، دروغ نویسندگان با سایرین فرق دارد. به همین دلیل، کسی آن‌ها را به‌خاطر دروغ گفتن به‌عنوان افرادی فاسد مورد انتقاد قرار نمی‌دهد. درواقع، هر‌چه دروغ‌هایش بزرگ‌تر و بهتر باشد و هرچه آن‌ها را هوشمندانه‌تر بیافریند، احتمالش بیشتر است که از سوی همگان و منتقدین مورد ستایش قرار بگیرد. چرا باید این‌گونه باشد؟

کتاب جنایات مرموز دکتر مرا

ادوگاوا رانپو | ترجمه‌ی محمود گودرزی | انتشارات چترنگ

در این کتاب جنایی شش داستان راز‌آلود را می‌خوانیم که فضای معمایی و عجیب همیشگی آثار رانپو در آن حکم‌فرماست و باعث میخکوب شدن مخاطب می‌شود. رانپو با استفاده از عناصر وحشت، تشویش و تردید داستان‌هایی شگفت‌انگیز در دنیاهایی واقعی یا ماورایی خلق می‌کند که محوریتشان معما و کشف پیچیدگی‌های ذهن آدمی است‌ در یکی از این داستان‌ها شاهد حضور کارآگاه زبده و محبوب رانپو، آکچی کو گورو، هستیم. رانپو برای نوشتن برخی داستان‌های این کتاب از حقایق و پدیده‌های علمی نیز بهره برده است.

۱+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن