تازه‌های نشر
موضوعات داغ

تازه های نشر تیرماه۱۳۹۹

تازه های نشر

کتاب آدم‌های بدی که ما هستیم!

فاطمه خلج و دیگران | نشر دف

بخشی از داستان خدا لعنت کند فتاح را : «باز صدای آرام فتاح آمد، حرصم می‌گرفت که نمی‌توانم بفهمم چه می‌گویند. با خودم گفتم دختر صیغه کردن یعنی چه؟ عمه نادیه قرار است چه بشود؟ سردرنمی‌آوردم. شاید قرار بود همکار فتاح بشود؟ چندبار توی کوچه از زبان این و آن شنیده بودم که می‌گفتند تو کار موقته، دل به دائم نمی‌ده. یک‌بار هم از مغازه‌دار شنیدم که به مشتری می‌گفت فتاح از این راه کاسبی می‌کنه.»

کتاب ساعت بغداد

شهد الراوی | مترجم: مهدی غبرایی | نشر ثالث

«ساعت بغداد» مخاطبش را به سفری در تاریخ می­‌برد؛ به عراق. دختر جوانی سیر زندگی­‌اش را از دهه‌ی نود تا اوایل قرن بیست­‌و­یکم بازگو می‌­کند. از روزگاری پرتلاطم و آبستن حوادث (جنگ خلیج فارس) و عراقی که به واسطه‌ی سلطه‌­اش بر کویت باید تاوان جاه‌طلبی‌­اش را بدهد. تاوانی که با تحریم‌های اقتصادی سازمان ملل همراه است و دوران تازه­ای را رقم می‌­زند. دورانی ­که برای ساکنانش نیز پیامدهایی دارد و انتخاب‌هایی گریزناپذیر. « شهدالراوی » در داستانش از شهری سخن می‌گوید که بهشتی خیالی است؛ دست­‌ساز است و بهره­ گرفته از رئالیسم جادویی. رئالیسم جادویی که رمان با بهره‌گیری از آن دلنشین و خواندنی شده است.

کتاب سندروم آهنربای انسانی

 راس روزنبرگ | مترجم: زهرا باختری |انتشارات چترنگ

در این کتاب نویسنده با بهره‌گیری از تجارب شخصی خود در حوزه روان‌درمانی فرآیند جذب را برای خوانندگان توضیح می‌دهد و به بررسی انواع اختلالات در روابط بین‌فردی می‌پردازد. در توضیح کتاب «سندروم آهن‌ربای انسانی» آمده است: «هنگامی که افرادی با پیشینه احساسی سالم یکدیگر را ملاقات می‌کنند، رابطه‌ای عاشقانه، دوسویه و بادوام در آن پدید می‌آید اما چه می‌شود که افراد اغلب خود را در روابطی می‌بینند که «نیروی عشق» آنها را همانند قطب‌های مخالف آهن‌ربا، به سوی یکدیگر جذب می‌کند؟ رابطه‌ای که ابتدا همانند قصه‌های پریان است، اما با گذشت زمان به سوهانی تبدیل می‌شود که با عشق/ درد و امید/ یأس روحمان را می‌خراشد.»

۳+
برچسب‌ها

کاواک

وبگاه کاواک مجموعه‌ای از تازه‌ترین و برترین‌های نشر ایران و جهان را برای تمامی گروه‌های سنی از جمله کودکان و نوجوانان فراهم کرده است و قصد دارد با ارائه‌ی کیفیتی مطلوب و در کمترین زمان ممکن فرایند ارسال و تحویل را چه در داخل و چه در خارج از کشور برای شما کتاب‌خوانان عزیز فراهم سازد.

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن